طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللنبرد با داعش دشوار خواهد بود | سخنگوی پنتاگون
نبرد با داعش در موصل دشوار خواهد بود | اوباما

پیتر کوک در مصاحبه با سی ان ان گفت حمله موصل نبردی دشوار خواهد بود با این حال آمریکا آماده حمایت از عراق در نبرد با داعش است.

داعش, نیروهای عراقی, آزادسازی موصل, سخنگوی پنتاگون نبرد داعش دشوار خواهد

داعش, نیروهای عراقی, آزادسازی موصل, بین الملل, سخنگوی پنتاگون

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ؛ پیتر کوک سخنگوی پنتاگون در مصاحبه با سی ان ان گفت حمله موصل نبردی دشوار خواهد بود با این حال آمریکا آماده حمایت از عراق در نبرد با داعش است.


وی ضمن تکرار این مساله که آمریکا در قالب ائتلاف به رهبری این کشور در حال حمایت از نیروهای عراقی برای آزادسازی موصل هستند، تاکید کرده که نیروهای عراقی برای روز اول عملیات آزادسازی، جلوتر از برنامه هستند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تعداد نیروهای آمریکایی در عراق ، تعداد «حدود پنج هزار» نفر را اعلام و تاکید کرد که تمام اقدامات آمریکا اعم از اقدامات آموزشی، لجستیکی و دیگر اقدامات با درخواست و مجوز دولت عراق انجام می شود.


سخنگوی پنتاگون به موضوع یمن و ادعای اخیر آمریکایی ها درباره حملات موشکی به ناو آمریکایی در سواحل این کشور هم پرداخت.


او با این ادعا که «آمریکا تهدیدات موجود علیه نیروهای خودش را در این منطقه جدی تلقی می کند»، تاکید کرد که این کشور اقدامات لازم را برای تامین امنیت نیروهایش اتخاذ کرده و می کند.


سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با این ادعاها که چندین موشک به سمت کشتی آمریکایی میسون شلیک شده، از ادامه تحقیقات درباره منشا این حملات از یک سو و اتخاذ تدابیر لازم برای تضمین امنیت نیروهای آمریکایی سخن گفت.


ما سخنگوی داعش را کشتیم | پنتاگون
facebook google telegram twitter whatsApp