طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیموگرینی خیال همه را درباره روسیه راحت کرد
عکس های با این دوچرخه با خیال راحت به مقصد می رسید

فدریکا موگرینی اعلام کرد وزرای امور خارجه 28 کشور عضو اتحادیه اروپا که امروز دوشنبه در لوکزامبورگ برای مصاحبه درباره محاصره شهر حلب سوریه


پوتین

فدریکا موگرینی اعلام کرد وزرای امور خارجه 28 کشور عضو اتحادیه اروپا که امروز دوشنبه در لوکزامبورگ برای مصاحبه درباره محاصره شهر حلب سوریه گردهم آمده اند، قصد ندارند مجازات هایی بر ضد روسیه به خاطر حلب، وضع کنند.

وی در عین حال گفت اتحادیه اروپا ممکن است تصمیم بگیرد که مجازات های بیشتری علیه سوریه وضع کند. موگرینی در بدو ورود به لوکزامبورگ به خبرنگاران گفت: «دیدم که در رسانه ها عمده به این موضوع (تحریم روسیه به خاطر اوضاع حلب) پرداخته شده است اما این موضوع در نشست های ما مطرح نبود. در هیچ یک از نشست ها، این موضوع حتی از جانب تنها یک کشور عضو مطرح نشد.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در عین حال مصاحبه درباره وضع تحریم های بیشتر علیه سوریه را منتفی ندانست و گفت: «مطمئنا گفتگوهایی در این باره وجود خواهد داشت.»

ژان مارک اِرو وزیر امور خارجه فرانسه نیز به نوبه خود اعلام کرد در این نشست که پرونده سوریه احتمالا بخش اعظم آن را به خود اختصاص خواهد داد، «ما همه گزینه هایی را که امکان اعمال فشار بیشتر بر رژیم بشار اسد همچنین متحدانش را فراهم می کند، بررسی خواهیم کرد.» موگرینی همچنین خاطر نشان کرد اتحادیه اروپا «ابزار عمده دیگری» به غیر از تحریم در اختیار دارد. او بار دیگر بر ضرورت یافتن راه حلی سیاسی برای جنگ سوریه و دسترسی آزاد کاروان های بشردوستانه به قربانیان تأکید کرد.

ژان اسلبورن Jean Asselborn وزیر امور خارجه لوکرامبورگ نیز گفت در مورد تحریم های احتمالی علیه روسیه «ما به اجماع نخواهیم رسید. الان زمان مناسبی نیست. چنین کاری غیرسازنده خواهد بود.» لازم به ذکر است که اتحادیه اروپا پیش از این تحریم هایی علیه روسیه به خاطر نقش مسکو در اوکراین و ضمیمه کردن کریمه در سال 2014 وضع کرده است. روز یکشنبه در لندن جایی که کشورهای حامی مخالفان سوری گردهم آمده بودند، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده بود در حملات به محله های شرق حلب که در دست مخالفان (تروریست ها) است، «جنایت بر ضد بشریت»صورت گرفته است. وی همچنین گفته بود که «تدابیر بیشتر» علیه «رژیم سوریه و آنهایی که از آن حمایت می کنند» اتخاذ خواهد شد.

عالیشاه و سیدجلال خیال برانکو را راحت کردند
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات