طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریاهدای جایزه بنیاد فیلم بریتانیا به یک سیاهپوست
اهدای جایزه بهترین بازیکن لیگ قهرمانان اروپا به کریستیانو رونالدو فیلم

استیو مک کوئین، فیلمساز اسکاری و هنرمند تحسین شده معاصر نخستین کارگردان یا تهیه کننده سیاهپوستی است که این جایزه معتبر را دریافت می کند.

خبرگزاری صبا: استیو مک کوئین، فیلمساز اسکاری و هنرمند تحسین شده معاصر نخستین کارگردان یا تهیه کننده سیاهپوستی است که این جایزه معتبر را دریافت می کند.

سینمای جهان, استیو مک کوئین, کارگردانان سینما, اهدای جایزه بنیاد بریتانیا سیاهپوست

کارگردانان سینما, استیو مک کوئین, سینمای جهان

استیو مک کوئین، فیلمساز و فیلمنامه نویس در روز شنبه جایزه عضویت بنیاد فیلم بریتانیا را از دست دوست و همکار خود، مایکل فسبندر در مراسمی پرستاره که به این دوره از جشنواره فیلم لندن پایان داد دریافت کرد. مک کوئین نخستین کارگردان یا تهیه کننده سیاهپوستی است که این جایزه افتخاری صنعت سینما را دریافت کرده است.


کارگردان «دوازده سال بردگی» این دستاورد خود را به همراه همسر تهیه کننده اش، بیانکا استیگتر و دوستان و خانواده خود در مهمانی شام با حضور ستارگانی چون آلیشیا ویکاندر، گوگو امباتا-را، آنا فریل، لیلی جیمز، دیوید تننت و مایکل شین که مراسم اعطای جوایز را میزبانی کرد جشن گرفت.

مک کوئین که در لندن به جهان آمده و بیشتر با داستان حماسی خود درباره تقلای یک برده برای آزادی در دوران پیش از جنگ داخلی آمریکا در میان هواداران شناخته می شود با دریافت این جایزه به جمع دارندگان آن، از جمله کیت بلانشت که سال گذشته . استفن فریرز کارگردان که در سال 2014 این جایزه را از آن خود کردند، اضافه شد. پیش از آن سر کریستوفر لی توانست این جایزه معتبر را بدست آورد.

مک کوئین ضمن دریافت جایزه، تنوع طلبی را تشویق کرد و خود را مردی از طبقه کارگر توصیف کرد. او گفت: "دوچیز وجود دارد که من واقعا می دانم. یکی اینکه من سیاهپوست هستم و دومی اینکه من یک لندنی هستم. چیزهای دیگر را نمی دانم. اما این را می دانم که من امکان کند و کاو و بی مهابا بودن و دست به تجربه و آزمایش زدن را با نرفتن به دانشگاه برای خود فراهم کردم."

او ادامه داد: "من آزادی تجربه کردن را داشتم... به نظرم وظیفه ما افراد حاضر در این سالن این است که درها را برای کسانی که با همه شانس ها روبه رو نیستند باز نگه داریم."

اهدای 24جایزه به شرکت کنندگان درسرشماری اینترنتی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات