طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیپاسخ انصارالله به دعوت آمریکا و انگلیس
برچسب ها:
واکنش انصارالله به درخواست آمریکا و انگلیس

سخنگوی انصارالله یمن در واکنش به دعوت واشنگتن و لندن برای برقراری آتش بس فوری در این کشور جنگ زده، مجددا تأکید کرد که توقف فراگیر جنگ و تجاوز عربستان و لغو محاصره مردم یمن شرط اصلی برای شروع هرگونه مذاکراتی با نظارت سازمان ملل است.


انصارالله خبرگزاری ایسنا: سخنگوی انصارالله یمن در واکنش به دعوت واشنگتن و لندن برای برقراری آتش بس فوری در این کشور جنگ زده، مجددا تأکید کرد که توقف فراگیر جنگ و تجاوز عربستان و لغو محاصره مردم یمن شرط اصلی برای شروع هرگونه مذاکراتی با نظارت سازمان ملل است.

محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن در پاسخ به دعوت جان کری، وزیر خارجه آمریکا و بوریس جانسون، همتای انگلیسی وی به تحقق آتش بس فوری در یمن در صفحه خود در توییتر نوشت: توقف حملات زمینی، دریایی و هوایی و لغو محاصره و ممنوعیت پروازها شروط اصلی برای شروع هرگونه مذاکراتی با نظارت سازمان ملل است. مذاکرات در سایه ادامه تجاوز و حملات تنها وقت تلف کردن است.

کری و جانسون روز یکشنبه در کنفرانس مطبوعاتی در لندن خواهان آتش بس فوری در یمن و ازسرگیری مذاکرات شدند.

کری گفت که وی، جانسون و اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن می خواهند آتش بس در یمن حداقل از روز دوشنبه یا سه شنبه شروع شود.

انصارالله یمن همواره بر لزوم توقف فراگیر حملات عربستان برای ازسرگیری مذاکرات و اجرای آتش بس تأکید کرده است اما همواره هم پیمانان عربستان بر لزوم عقب نشینی انصارالله قبل از بررسی مسائل دیگر از جمله تشکیل دولت تأکید دارند.

نیروی دریایی آمریکا باید پاسخ سپاه ایران را بدهد
facebook google telegram twitter whatsApp