طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریاکران سه فیلم به وضعیت تعلیق درآمد
حکم لغو توافق واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان به وضعیت تعلیق درآمد

هفته گذشته خبر اکران سه فیلم "نفس" ساخته نرگس آبیار، "نیمه شب اتفاق افتاد" ساخته تینا پاکروان و همچنین "متولد 65" ساخته مجید توکلی در هفته جاری منتشر شد، اما با حکم دادستانی این سه فیلم که از سوی کمپانی پخش "فیلمیران" و "نورتابان" اکران می شوند، به وضعیت تعلیق درآمد.

هنرآنلاین: هفته گذشته خبر اکران سه فیلم "نفس" ساخته نرگس آبیار، "نیمه شب اتفاق افتاد" ساخته تینا پاکروان و همچنین "متولد 65" ساخته مجید توکلی در هفته جاری منتشر شد، اما با حکم دادستانی این سه فیلم که از سوی کمپانی پخش "فیلمیران" و "نورتابان" اکران می شوند، به وضعیت تعلیق درآمد.

سینمای ایران, سینمای ایران, فیلم سینمایی, اکران وضعیت تعلیق درآمد

سینمای ایران, فیلم سینمایی


ماجرای شبکه تلویزیونی جم و پخش تیزر فیلم های سینمایی داخلی از این شبکه این بار با موج جدیدی همراه شده و کار به جاهای باریک کشیده شده است.

جم که اقدام به پخش تیزر فیلم های سینمایی طی یک سال گذشته کرده بود، سینماگران داخلی را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است. در مرحله اول احضار سازندگان فیلم ها به دادگاه بود که موجب شد تا فیلم در حال اکران" آاااادت نمی کنیم" از پرده سینماها پایین کشیده شود و با وساطت و پیگیری تهیه کننده بعد از چند روز مجدد به گردونه اکران بازگردد.

اما درمرحله دوم دادستانی با جدیت و سختگیری بیشتری اقدام کرد تا آنجا که لیست بلندبالایی از فیلمسازان برجسته در آن قرار گرفت و تا مرز ممنوع الکاری هم پیش رفتند که با پیگیری های انجام شده این ماجرا نیز ختم به خیر شد.

اما از آنجایی که همچنان پخش تیزر فیلم های سینمایی در حالیکه سازندگان از پخش آن ابراز بی اطلاعی می کنند از شبکه جم ادامه یافته است، موجب شد فعالیت دو کمپانی بزرگ پخش فیلم یعنی" فیلمیران" و" نورتابان" با صدور حکم دادستانی به وضعیت تعلیق درآید. هر چند خبر تعلیق این دوکمپانی خبر جدیدی نیست، اما این تعلیق موجب شده تا شورای صنفی حواله اکران به فیلم های جدید نداده و در این شرایط سه فیلم جدیدی که قرارداد پخش با این دو کمپانی را داشتند به مشکل برخورده و تا اطلاع ثانوی امکان اکران نیابند.

مشکل پخش تیزر فیلم های سینمایی از تلویزیون ملی و همچنین پخش تیزر فیلم های سینمایی در شبکه جم که با عدم بی اطلاعی فیلمسازان از نحوه و چگونگی آن همراه است، می رود تا اتفاقات جدیدی را در سینمای ایران رقم بزند که به جای آنکه راهگشا باشد بیش از هرچیز مشکل زاست.

امید می رود مسئولان سینمایی و متولیان فرهنگی کشور با نظارت و تدابیر درست و صحیح و به موقع جلوی این مشکل کوچک را که می رود به مشکلی بزرگ تبدیل شود، بگیرند و فیلم های سینمایی قربانی این کش مکش ها نشوند.

سفارت فرانسه هم در ترکیه به وضعیت تعلیق درآمد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات