طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللآنکارا تجمعات گروهی را ممنوع اعلام کرد
اعلام آمار «طلاق» ممنوع شد

مقام های شهری آنکارا امروز هر گونه تجمعات گروهی و تظاهرات را تا پایان نوامبر ممنوع اعلام کردند.

تجمعات گروهی, مقامات شهری آنکارا, بین الملل, آنکارا تجمعات گروهی ممنوع اعلام

تجمعات گروهی, مقامات شهری آنکارا, بین الملل, آنکارا, پایان نوامبر, تظاهرات, ممنوع
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر استانداری آنکارا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد بعد از دریافت اطلاعاتی درباره وقوع حملات تروریستی احتمالی، دستور ممنوعیت برگزاری تجمعات گروهی و تظاهرات در آنکارا تا پایان نوامبر صادر شده است.

در این بیانیه آمده است: استانداری آنکارا همه برنامه های گروهی را تا 30 نوامبر ممنوع اعلام کرده که این اقدام مطابق با حالت فوق العاده ای است که بعد از کودتای 15 جولای وضع شده است.

این بیانیه افزود: این تصمیم با هدف تضمین امنیت و نظم عمومی اتخاذ شده است. اطلاعاتی دریافت شده است که سازمان های تروریستی برای انجام اقداماتی در استان ما آماده شده اند.

استانداری آنکارا بدون اشاره به نام این سازمان ها، اعلام کرد سازمان های تروریستی قصد حمله به نشست ها، تجمعات و تظاهرات عمومی را داشته اند.

پایتخت ترکیه طی 12 ماه گذشته بارها هدف حملات تروریستی قرار گرفته و مقام های ترکیه تروریست های داعش و شبه نظامیان کرد را عامل اصلی این حملات معرفی کرده اند.

10 اکتبر 2015 میلادی بیش از 100 نفر در جریان انفجار انتحاری اعضای داعش در تجمع فعالان صلح حامی کردها که قصد برپایی تظاهرات در آنکارا را داشتند، کشته شدند.

17 فوریه 2016 میلادی نیز حداقل 30 نفر و 13 مارس نیز 37 نفر دیگر در بمب گذاری هایی که ظاهرا توسط شبه نظامیان کرد انجام شده، به قتل رسیدند.

دولت ترکیه به تازگی حالت فوق العاده در این کشور را تمدید کرده است.از زمان وقوع کودتای نافرجام نظامی 15 جولای، ترکیه حدود 100 هزار کارمند دولتی از جمله قاضی، دادستان، ماموران پلیس و معلم را تعلیق کرده است. بیش از 40 هزار نفر نیز به اتهام ارتباط با جنبش فتح الله گولن دستگیر شده اند.

رشته ها و نقاط ممنوعه برای داوطلبان اتباع غیر ایرانی اعلام شد
facebook google telegram twitter whatsApp