طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آخرین اخبار گوناگونموج بارش باران سیل آسا در راه کشور
بارش سیل آسا باران در کلاچای! فیلم

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز هوای هفت استان بارانی می شود.


سازمان هواشناسی خبرگزاری میزان: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز هوای هفت استان بارانی می شود.

محمد اصغری گفت: الگوهای هواشناسی خبر از در پیش بودن بارندگی های سیل آسا دارد و ما روز گذشته اخطاریه صادر کردیم.


وی گفت : بر اساس نقشه های هواشناسی قرار بود در سواحل شمالی کشور از شدت بارندگی ها کاسته شود اما با توجه به رطوبت منطقه، بارشها به شکل خفیف و پراکنده ادامه خواهد داشت.

اصغری افزود: در حال حاضر انزلی، رشت، آستارا و بیله سوار بارندگی دارند و این شرایط در ساعات گذشته هم نوسانات دمایی و خنکی هوا را در پی داشت.

کارشناس هواشناسی ادامه داد با توجه به خنک تر شدن هوا مشهد مقدس روز گذشته 5 درجه خنک تر شد و این در حالی است که در نیمه شرقی کشور شاهد افزایش دما بودیم.

وی گفت: بارندگی ها از امروز در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران و با تاخیر در گلستان شروع می شود ضمن اینکه همین شرایط را در آذربایجان شرقی ، خراسان  شمالی و بخشهایی از خراسان رضوی شاهد خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد: در روزهای آینده کاهش دما به حدی پیش خواهد رفت که در برخی ارتفاعات شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز بارندگی به شکل برف پیش بینی می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به نفوذ هوای خنک، سواحل دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود ضمن اینکه تا اوایل هفته آینده کاهش دما ادامه خواهد داشت.

اصغری با اشاره به وقوع وزش باد در برخی مناطق کشور گفت: روز گذشته در استان های تهران، قم، مرکزی، جنوب سمنان و شمال اصفهان میزان سرعت وزش باد همراه با بروز گرد و غبار بود که امروز هم این پدیده ادامه خواهد داشت.

اوج بارش های سیل آسا در 4 استان کشور
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات