طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللاحضار میخاییل گورباچف به دادگاهی در لیتوانی
تصویر احضار دومین خواننده زیرزمینی به دادگاهی

میخاییل گورباچف از روسای جمهور دهه نود میلادی اتحاد جماهیر شوروی سابق، بابت کشته شدن چند شهروند لیتوانی به دادگاهی در این کشور احضار شد.

دادگاه, بین الملل, لیتوانی, احضار میخاییل گورباچف دادگاهی لیتوانی

دادگاه, بین الملل, لیتوانی, میخاییل گورباچف, اتحاد جماهیر شوروی
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از راشاتودی، «میخاییل گورباچف» رییس جمهور سال های دور روسیه به خاطر ماجراهای 13 ژانویه سال 1991 و کشته شدن سیزده شهروند لیتوانی به دادگاه احضار شد.

رییس دادگاهی در لیتوانی اعلام کرد هر فردی که اطلاعاتی درباره این ماجرا دارد می تواند به عنوان شاهد در جلسه دادگاه حاضر شود.

براساس این نقل از، دادگستری لیتوانی از روسیه بابت این ماجرا کمک خواسته است.

سخنگوی بنیاد گورباچف نیز اعلام کرد از طریق رسانه ها نسبت به تصمیم دادگاه اطلاع یافته است.

در حالی که نیروهای اتحاد جماهیر شوروی سابق در لیتوانی استقرار یافته بودند و چند بخش مهم از جمله برج تلویزیونی را به اشغال خود درآورده بودند، سیزده شهروند لیتوانی حاضر در تظاهرات ضد دولتی در سیزدهم ژانویه سال 1991 کشته شدند.

گفته می شود در این حادثه بین 600 تا 700 نفر نیز مجروح شدند. این اتفاق به دنبال اعلام استقلال لیتوانی از اتحاد جماهیر شوروی سابق و تصویب قانون استقرار دولت لیتوانی رخ داد که البته از سوی مقام های شوروی به عنوان نقض قانون اساسی تلقی شد.

این در حالی است که لیتوانی در ژانویه سال 2016، 65 نفر از جمله وزیر دفاع سابق، فرمانده هان سابق ارتش شوروی را متهم به جنایت جنگی علیه بشریت نمود.

لیتوانی 150 تن مهمات برای نیروهای دولتی اوکراین ارسال کرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات