طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

اتکانکردن به تجارت داخلی
تاکید برخی مسئولین بر شبکه های اجتماعی خارجی بیشتر از داخلی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت:در حوزه تجارت نباید اتکا ما فقط به تجارت داخلی باشد.

کرمانشاه, صادرات, تجارت داخلی, اتکانکردن تجارت داخلی

کرمانشاه, صادرات, تجارت داخلی, مبادلات مرزی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛رضا رحیمی گفت:بلکه مبادلات مرزی و واردات و صادرات باید در اولویت قرار گیرد، خصوصا مبادلات تجاری با کشور عراق.


وی با بیان اینکه ما بازار خوبی در کشور عراق داریم، عنوان کرد: باید برای ورود به این بازار برنامه داشته باشیم، وگرنه کشور همسایه شمالی عراق بهتر از ما کار خواهد کردو فعالیتش را گسترش می دهد.


به گفته این مسئول، اقدامات قابل توجهی هم در استان برای توسعه تجارت با عراق انجام شده است و کارگروه های مربوط از جمله کارگروه توسعه صادرات، کارگروه بازارچه های موقت مرزی و ... به صورت مستمر برگزار می شود.


رحیمی عنوان کرد: در حوزه تجارت چمدانی نیز اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه ادامه داد: استان ما اکنون دو مرز رسمی و پنج بازارچه فعال داردو در شهرستان قصرشیرین امکان اتصال با هردو بخش کردی و عرب نشین عراق را داریم.


به گفته این مسئول، در زمان تردد زوار در اربیعن اگر حجم کار در مرزهایی مانند مهران و ... عمده باشد، می توان بخشی از ظرفیت مبادلات را به بازارچه مرزی سومار منتقل کرد.


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه پنج استان غربی کشور ظرفیت های قابل توجهی دارند، خاطرنشان کرد:این پنج استان در بخش های مختلفی مانند پشم و فرش، فرآوری زیتون، گردشگری و ... ظرفیت دارند.گوی سبقت کتاب های ترجمه ای از آثار تالیفی داخلی فیلم
facebook google telegram twitter whatsApp