طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورود تعاونی ها به عرصه جدید فعالیت
لزوم فعالیت 24 ساعته در مرزها / 700کامیون ایرانی درصف انتظار برای ورود به کشور

مدیرکل دفتر ترویج، آموزش و تحقیقات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:تعاونی های غرب کشور باید واردحوزه گردشگری و صنایع دستی شوند.

تعاونی, کرمانشاه, صنایع دستی, ورود تعاونی عرصه فعالیت

تعاونی, کرمانشاه, صنایع دستی, گردشگردی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛حمداله رستمی تشکیل تعاونی توسعه تجارت غرب کشور را اتفاقی نو در بخش تعاون کشور دانست اظهار کرد: چنین تجربه ای را پیش از این در کشور نداشتیم.


وی ادامه داد: این تعاونی اگر موفق عمل کند می تواند الگویی برای نقاط دیگر کشور هم باشد.

به گفته این مسئول، این تعاونی نباید خود را رقیب بخش تجارت استان بداند، بلکه باید تلاش کند میزان صادرات را افزایش دهد و از قبل آن سود ببرد.


مدیرکل دفتر ترویج، آموزش و تحقیقات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین خاطرنشان کرد: تعاونی های غرب کشور این پتانسیل را دارند که علاوه بر بخش تجارت، در گردشگری و صنایع دستی هم وارد شوند و با تشکیل یک کمپانی تعاونی مشترک هم افزایی سرمایه و نیرو را داشته باشند.


رستمی در ادامه به نقش مهم تجارت و فعالیت تجار در توسعه اقتصادی و صنعتی شدن منطقه هم اشاره کرد و یادآور شد: تجار هم تجمیع و تراکم سرمایه را به همراه دارند، هم بازار در اختیار آنها است و هم شیوه کار، سلیقه مشتری و تقاضای بازار را می دانند.


وی معتقد است، اگر استانی بخواهد صنعتی شود باید بخش تجارت را تقویت کند و هیچ استانی صنعتی و صاحب کارخانه نمی شود، مگر آنکه تجارت هم از نوع داخلی و خصوصا از نوع خارجی به شیوه صادرات و واردات در آن شکل بگیرد.


شروع فعالیت کارخانه قند شیروان با ورود شکر خام
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات