طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
انسان سالم محور توسعه پایدار
اقتصاد مقاومتی نقشه راه رسیدن به توسعه پایدار است

مدیر نظارت بر مواد غذایی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو گفت: انسان سالم محور توسعه پایدار است.

انسان سالم, کرمانشاه, توسعه پای, انسان سالم محور توسعه پایدار

انسان سالم, کرمانشاه, توسعه پای

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛مستوفی گفت: یکی از پیش زمینه های ضروری و اساسی برای این مهم دسترسی همه آحاد جامعه به غذای سالم و کافی است.


وی با اشاره به شعار امسال سازمان بهداشت جهانی با عنوان آب و هوا در حال تغییر است ، غذا و کشاورزی نیز باید تغییر کند افزود: ما امروزه از یک الگوی غذاییسالم برخوردار نیستیم و منشاء برخی از بیماری های غیر واگیر در حال حاضرغذا و مواد غذای ناسالم است.


وی به سرانه بالای مصرف قند و چربی و نمک در کشور اشاره کرد و گفت:ما توانسته ایم مصرف اسدهای چرب ترانس را کاهش دهیم و امیدواریم با برنامه ریزی و استراتزی هایی که از سوی و زارت بهداشت و معاونت غذا و دراوی دانشگاه علوم پزشکی در دست انجام است شاهد کاهش مصرف قندو نمک نیز باشیم.


مدیر نظارت بر موادغذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه به چالش های زیاد حوزه ی غذا اشاره کرد و اظهار داشت : تولید محصولات نا ایمن و فاقد مجوز ، قاچاق مواد خوراکی و آشامیدنی ، سواد تغذیه ای مردم و قدیمی بودن قوانین و مقررات مواد غذای و آشامیدنی از چالش های مهمی است که سلامت جامعه را تهدید میکند.


وی افزود : 80 درصد محصولات غذایی استان نشان رنگی تغذیه این را بر روی محصولاتشان درج کرده اند که این حرکتی مهم برای ارتقاء دانش مردم در خصوص استفاده از مواد عذایی است.ظرفیت عظیم زیارت در انسان سازی و توسعه تبادلات فرهنگی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات