طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیبا این سبزی به جنگ ویروس ها بروید
با روغن دانه انار به جنگ سرطان بروید / انار خون ساز طبیعی

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مصرف سبریجات پاییزی در هر وعده غذایی از بروز بیماری ها در این فصل پیشگیری می کند.


مصرف سبزیجات, بیماری های گوارش, کدو تنبل

رضا جعفری متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره اهمیت مصرف سبزیجات گفت: در فصل پاییز یکی از نیازهای بدن برای محفوظ ماندن از انواع بیماری ها، مصرف سبزیجات تازه مانند هویج، پیاز، کلم، سیب زمینی، کدو تنبل، چغندر و تره فرنگی است.


جعفری با بیان اینکه گیاه کلم حاوی ویتامین c است، اظهار داشت: کلم ، منبع مهمی برای دریافت مواد مغذی مانند فیبر، پتاسیم و بتاکاروتن است و به علت اینکه این گیاه ۱۵ تا ۲۵ درصد از کالری بدن انسان را جذب می کند مانع از افزایش اضافه وزن در افراد می شود.


وی با بیان اینکه با مصرف کلم می توان بعضی بیماری ها را درمان کرد، اذعان داشت: استفاده از کلم از بروز بیماری های مانند یبوست، برونشیت، زخم معده، آرتروز و سرطان در مصرف کنندگان پیشگیری می کند.


این متخصص تغذیه و رژیم درمانی به دانه های کدو تنبل اشاره کرد و بیان کرد: مصرف دانه کدو تنبل در فصل پاییز باعث جذب 14 درصدی روی در بدن انسان می شود.


جعفری مصرف سیب زمینی را در هنگام پخت غذا ضروری دانست و عنوان کرد: استفاده از مواد غذایی سیب زمینی به علت اینکه دارای ماده آنتی اکسیدان است از بروز سلول های سرطانی، اسهال، کم خونی، چروکی پوست، بیماری کبد و بی خوابی افراد پیشگیری می کند.


وی با بیان اینکه چغندر دارای کربوهیدرات و غنی از چندین ویتامین است، تصریح کرد: این گیاه حاوی مقدار زیادی کلسیم، پتاسیم، فسفر، ید، آهن، مس، روبید یوم و کاسیوم است.


این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تاکید کرد: نوشیدن حداقل یک لیوان آب چغندر در روز از افزایش فشار خون پیشگیری می کند.


با این بازی کودکانه به جنگ اضطراب کودکتان بروید
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات