طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیشکست داعش حتمی است | فؤاد معصوم
برای شکست داعش با ناتو همکاری خواهم کرد | ترامپ حرفش را بعد گرفت

رئیس جمهور عراق با بیان اینکه آزادسازی موصل قریب الوقوع است، گفت: شکست داعش حتمی است.


فؤاد معصوم, موصل, داعش

خبرگزاری تسنیم : به نقل از السومریه نیوز، فؤاد معصوم رئیس جمهور عراق تاکید کرد که آزادسازی شهر موصل و همه نقاط عراق از چنگ گروه تروریستی داعش قریب الوقوع و شکست  آن حتمی است.

رئیس جمهور عراق در بیانیه ای رسمی خواستار حمایت از نیروهای مسلح این کشور شد و از انسجام سرنوشت ساز و تاریخی، و خیره کننده بین همه یگانهای نیروهای مسلح از جمله ارتش، پلیس فدرال، نیروهای پیشمرگه، نیروهای الحشد الشعبی و تمام اهالی استان نینوا و عشایر این استان که با شجاعتی منحصر به فرد در عملیات آزادسازی موصل کمپانی کرده اند، تمجید و قدردانی کرد.

معصوم با بیان اینکه فروپاشی تروریستهای داعشی حتمی و بسیار نزدیک است، از همبستگی جامعه بین المللی با ارتش عراق در مقاومت قهرمانانه در برابر باندهای تروریستی تمجید کرد.

رئیس جمهور عراق بر دادن اولویت بسیار بالا به حفظ جان غیرنظامیان در موصل و حومه آن و ارائه انواع حمایت و تسهیلات برای پذیرایی و کمک به آوارگان تأکید کرد.

حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، بامداد امروز (دوشنبه) از شروع عملیات آزادسازی شهر موصل از چنگال گروه داعش خبر داد.

حیدر العبادی در سخنانی تلویزیونی گفت: زمان پیروزی فرا رسید و عملیات آزادسازی موصل شروع شد.

نخست وزیر عراق روز گذشته از نزدیکی زمان آزادسازی شهر موصل از چنگ گروه تروریستی داعش خبر داده بود.

گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم خرداد (10 ژوئن) سال 1393 به موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق واقع در 400کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد.

نیروهای عراقی از شروع عملیات آزادسازی موصل تاکنون موفق شدند چندین روستا را از چنگ تروریستهای داعشی آزاد کنند و این در حالی است که پیشروی برق آسای نیروهای عراقی همچنان ادامه داد.

موصل بزرگترین شهری است که گروه تروریستی داعش آن را در اشغال خود دارد و این شهر که حدود یک و نیم تا دو میلیون نفر جمعیت دارد، آخرین پایگاه اصلی این گروه تروریستی در عراق به شمار می رود.

داعش در نهایت شکست می خورد | عادل الجبیر
facebook google telegram twitter whatsApp