طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیاخطار به 600 دفتر گردشکری در تهران
دفتر تجاری استرالیا در تهران بازگشایی می شود

مسئول اﻣﻮر ﺣﻘﻮﻗﯽ و اﻣﻼک اداره کل ﻣﯿﺮاث ﻓﺮهﻨﮕﯽ، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به بررسی پرونده 600 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در این استان گفت: این دفاتر به علت شکایت مسافران مبنی بر دریافت مبالغ هنگفت در قبال دریافت روادید سفر، اخطار گرفتند.


گردشکری, دفتر گردشکری

خبرگزاری ایرنا: مسئول اﻣﻮر ﺣﻘﻮﻗﯽ و اﻣﻼک اداره کل ﻣﯿﺮاث ﻓﺮهﻨﮕﯽ، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به بررسی پرونده 600 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در این استان گفت: این دفاتر به علت شکایت مسافران مبنی بر دریافت مبالغ هنگفت در قبال دریافت روادید سفر، اخطار گرفتند.

کیانوش تکلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار با بیان اینکه طرح بررسی شکایت شهروندان از دفاتر گردشگری استان تهران از تیرماه امسال شروع شد، افزود: در بازه زمانی چهار ماهه اخیر، پرونده 600 دفتر متخلف گردشگری پایتخت بررسی شد.


وی با اشاره به اینکه بیشترین آمار شکایت شهروندان تهرانی مربوط به روادید کشورهای محدوده شنگن، کشور روسیه و آسیای میانه (کشورهای گرجستان، ارمنستان و آذربایجان) بود، خاطرنشان کرد: این دفاتر به بهانه توانایی اخذ مهاجرت و اقامت دائم در کشورهای مقصد از متقاضیان مبالغ هنگفتی را طلب می کردند.


تکلو یادآور شد: براساس قانون به تمامی دفاتر متخلف در این حوزه اخطار کتبی داده شد.


وی عنوان کرد: در صورت تکرار تخلف، دفاتر مذکور به مدت یک تا سه ماه به وضعیت تعلیق درآمده و در مرحله آخر علاوه بر پلمپ، مجوز این دفاتر لغو می شود.


به گفته مسئول امور حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، در بخش هتل ها و پانسیون های پایتخت، هیچ شکایتی از کیفیت خدمات دهی این مراکز به اداره کل میراث استان ارائه نشده است.


در حال حاضر شهر تهران دارای یک هزار و 900 دفتر خدمات مسافربری، 104هتل، 24هتل آپارتمان، 107مهمانپذیر، 100سفره خانه سنتی، 15 پانسیون، 119مجتمع پذیرایی بین راهی، 35 واحد پذیرایی، 138 زائر سرا و27 آموزشگاه گردشگری است.

دفتر شرکت سهامی نفت ایران و انگلیس در تهران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات