طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیمنتقد صنعت خودروسازی کشور هستم | هاشمی
بررسی مشکلات صنعت خودروسازی کشور

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همیشه منتقد صنعت خودروسازی در کشور هستم، اما واقعیت این است که باید با فرهنگ سازی از تصادفات و سوانح رانندگی پیشگیری کنیم.


خودروسازی, هاشمی

خبرگزاری ایسنا: سید حسن قاضی زاده هاشمی در  آیین افتتاح نخستین دوره آموزشی رشته ی سلامت ترافیک در دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: متأسفانه افراد زیادی در تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند که اکثر آن ها جوان هستند.

وی افزود: خوشبختانه با تلاش متولیان امر، طی 10 سال اخیر با کاهش ۱۰ هزار نفری آمار کشته شدگان تصادفات جاده ای مواجه بودیم، بخشی از این توفیق به خاطر فرهنگ سازی در این سال ها است.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه تصادفات و سوانح جاده ای هزینه های زیادی به نظام سلامت تحمیل می کند، گفت: در همین راستا رشته دانشگاهی و علمی سلامت ترافیک در این حوزه تعریف و توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز افتتاح شد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث کمیت باید فضای رقابتی با دو یا سه مرکز را در نظر بگیریم، ولی لازم نیست همه دانشگاه ها در این رشته ورود پیدا بکنند.

هاشمی با بیان اینکه منتقد صنعت خودروسازی هستم گفت: ولی باید بدانیم همه سوانح و تصادفات جاده ای به صنعت، جاده و غیره ربط ندارد، بخش زیاد ای از این مشکلات متوجه فرهنگ رانندگی در بین مردم ما است.

مراسم افتتاحیه دوره آموزشی سلامت ترافیک برگزار و تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی تبریز و پلیس راهور کشور منعقد شد.

همچنین آیین رونمایی  کتاب از کتاب مرجع سلامت ترافیک نیز با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

پیدا و پنهان صنعت خودروسازی
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات