طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیورود مجلس به بحث مقابله با برند غیرمجاز لباس
ورود مجلس به بحث واگذاری املاک به مدیران

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن قدردانی از برگزاری اولین نمایشگاه لباس عاشورایی گفت: باید تلاش کنیم تا اینگونه اقدامات هر روز بیشتر توسعه پیدا کنند و مجلس در این زمینه حمایت های لازم را انجام خواهد داد حتی اگر لازم باشد معافیت های مالیاتی نیز برای طراحان و تولیدکنندگان لباس های ایرانی-اسلامی باید در نظر گرفته شود.


برند لباس, نمایشگاه لباس عاشورایی

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام والمسلمین پژمان فر در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه لباس عاشورایی که با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد و حمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس عصر امروز در تالار وحدت برگزار شد، گفت: در موضوعاتی که به انسان وابسته است هیچ چیزی به اندازه لباس نمی تواند انتقال مفاهیم و ارزش ها را به درستی انجام دهد چرا که تنوع دوخت، رنگ ها، شکل و تمام ملحقات لباس می تواند معانی دقیقی را به درستی منتقل کند.

وی ادامه داد: اگر به تمدن کشورها و آثار مردم شناسی آنها نگاهی داشته باشیم خواهیم دید که در تمام این موارد با تحلیل لباس های ارائه شده می توانیم به فرهنگ آن جامعه دست پیدا کنیم.

وی اظهارداشت: عاشورا یک فرهنگ است که باید از تمام ابزارها برای انتقال این فرهنگ استفاده کنیم و به اعتقاد بنده همین پارچه هایی که در ایام محرم بر دیوارها می زنیم و لباس هایی که بر تن می کنیم توانسته است بخشی از فرهنگ عاشورا را حفظ و به ما منتقل کند.

حجت الاسلام پژمان فر ضمن قدردانی از برگزاری نمایشگاه لباس عاشورایی گفت: گاهی ممکن است برخی بی دقتی ها باعث شده باشد تا نتوانیم فرهنگ عاشورا را به درستی منتقل کنیم. امیدواریم با انجام اینگونه اقدامات بتوانیم گام های بیشتری در این زمینه برداریم.

وی ادامه داد: مجلس کلیات چنین اقداماتی را قطعاً حمایت می کند تا بتوانیم از ظرفیت لباس برای انتقال مفاهیم عاشورا به درستی استفاده کنیم و تلاش می کنیم تا اعتبارات لازم را برای این موضوع پیش بینی کنیم و اگر لازم باشد مشوق هایی مانند معافیت های مالیاتی برای تولیدکنندگان اینگونه لباس های اسلامی حتماً مدنظر قرار گرفته می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درخصوص برخورد با برندهای غیرمجاز لباس در کشور گفت: در این قضیه مشکل قانونی نداریم و باید به گونه ای عمل کنیم که دستگاه ها ملزم شوند در این زمینه وارد شوند که تحقق این موضوع نیازمند اراده قوی تمام دستگاه ها است و مجلس به صورت جدی به این موضوع ورود پیدا کرده است و از دستگاه های مرتبط خواسته ایم تا نقل از عملکرد خود را در این زمینه ارائه دهند.

انیس الدوله همسر ناصرالدین شاه / تصویری از ورودی قدیمی مجلس
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات