طاها پخش

اخبار اجتماعیافتتاح بزرگ ترین مرکز دیالیز کشور در تبریز
برچسب ها: ,
افتتاح اولین مرکز سلامت زندانیان کشور در تبریز

بزرگترین مرکز دیالیز کشور در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز توسط وزیر بهداشت افتتاح شد.


دیالیز, تبریز

خبرگزاری ایسنا: بزرگترین مرکز دیالیز کشور در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز توسط وزیر بهداشت افتتاح شد.

«سید حسن قاضی زاده هاشمی» در آیین افتتاحیه بزرگترین مرکز دیالیز کشور اظهار کرد: در تلاش هستیم که تا یک سال آینده، دو هزار تخت دیالیز را که با قیمت دولتی عرضه می شوند، به تخت های دیالیزی موجود در کشور اضافه کنیم.

وی بیان کرد: عمل دیالیز، برای بیمارانی کاربرد دارد که کلیه هایشان از کار افتاده و نیاز به پیوند دارند که از طریق دیالیز به زندگی خود ادامه می دهند.

هاشمی ادامه داد: با توجه به اینکه مشکلات فراوانی در کشور وجود دارد، باید گفت که گشایش های خوبی نیز در راستای مشکلات انجام می گیرد.

وی اظهار کرد: ۲۵ هزار نفر در کشور نیاز به دیالیز دارند که نیمی از آن ها باید پیوند کلیه شوند؛ در این راستا از بستگان و نزدیکان بیماران تقاضا داریم که در راستای کمک به اعمال جراحی که از طریق اهدا عضو انجام می گیرد، کمک کنند.

وی بیان کرد: ما سالانه تنها دو هزار و ۵۰۰ مورد عمل پیوند را در سطح کشور انجام می دهیم، چرا که اهدای عضو محدود به این تعداد بوده و ما نمی توانیم بیش از این اقدام به پیوند اعضا کنیم.

وزیر بهداشت در پایان با تاثیرپذیری از فرهنگ عاشورا گفت: امام حسین(ع) از جان خویش در راه دین و در جهت خدمت به مردم شهید شد؛ از این رو ما نیز اگر بخواهیم به مردم خدمت کرده و کشورمان را بسازیم، باید از جان خویش در این راه بگذریم و چه بسا مشکلاتی که در پی این به وجود آمده است که نتوانسته ایم از خودگذشتگی کنیم.

افتتاح اولین مرکز جامع اوتیسم کشور در تبریز
facebook google telegram twitter whatsApp