طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیروسیه متهم به بمباران بیمارستان حلب شد
روسیه ادعای ترکیه درباره بمباران حلب را تکذیب کَرد

اتحادیه اروپا همزمان با پیش روی ارتش سوریه در جبهه های شمالی این کشور و تندتر شدن لحن غربی ها علیه حامیان این ارتش، روسیه را به بمباران عمدی بیمارستان های حلب متهم کرد.


روسیه, اتحادیه اروپا, حلب

خبرگزاری فارس: اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای، ضمن محکوم کردن حملات هوایی ارتش روسیه به شرق حلب، هدف قرار دادن بیمارستان های این شهر توسط خلبانان روس را عمدی خواند.

لحن به کار رفته در بیانیه اتحادیه اروپا می تواند به ایراد اتهام جنایات جنگی علیه ارتش های روسیه و سوریه و اعمال تحریم علیه این 2 کشور منجر شود.

ارتش سوریه بعد از کشته شدن سربازانش طی آتش بس عید قربان با آتش تروریست ها و جنگنده های آمریکای، آتش بس را «تمام شده» اعلام کرد و برای ریشه کن کردن تروریست های جبهه النصره در حلب، حمله وسیعی را با کمک نیروی هوایی روسیه شروع کرد.

تصرف حلب یعنی قطع یکی از مسیرهای ارتباطی اصلی تروریست ها به سمت انبار تسلیحات و نیروی انسانی موجود در ترکیه؛ به همین خاطر است که غربی ها در طی این حملات، اتهامات زیادی را متوجه ارتش روسیه و سوریه کردند.

ارتش روسیه امروز اعلام کرد که پنج شنبه هفته جاری، تروریست های حاضر در حلب 8 ساعت وقت خواهند داشت که شهر را از طریق 2 مسیر امن تعیین شده، ترک کنند.

بمباران کمک های انسانی حلب کار جبهه النصره است | وزارت دفاع روسیه
facebook google telegram twitter whatsApp