طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

فرهنگی و هنریهرکاری خواهم کرد تا «سیانور» دیده شود | ایوبی
برچسب ها: ,
دستیار ویژه رئیس جمهور از نقاط خسارت دیده طوفان مازنداران بازدید کرد

رئیس سازمان سینمایی در اکران افتتاحیه فیلم «سیانور» اظهار کرد: از سازندگان فیلم تشکر ویژه دارم که به این موضوع مهم و فراموش شده تاریخ ایران پرداخته اند و امروز وقت این موضوع بود.


ایوبی, سیانور

خبرگزاری ایسنا: مراسم افتتاحیه اکران فیلم سینمایی «سیانور»، دومین ساخته بهروز شعیبی با حضور مدیران و چهره های سینمایی برگزار و به این ترتیب سیانور وارد چرخه اکران شد.

در این مراسم که با حضور مسئولان ارشد سینمایی کشور برگزار شد، حجت الله ایوبی در سخنانی با تشکر ویژه از سیدمحمد رضوی (تهیه کننده) و بهروز شعیبی (کارگردان این فیلم) که «به این موضوع مهم و فراموش شده تاریخ ایران» پرداخته اند، گفت: امروز وقت پرداختن به این موضوع بود. جهانِ امروز با پدیده ای به نام داعش روبه روست و از آن شوکه شده است، اما ملت ایران پیشتر این تجربه را با گروه های منحرفی مانند منافقین که همین جنایت ها و بدتر از این ها را انجام می دادند از سر گذرانده است. جا دارد از سینماگرانی که با علاقه و بدون چشمداشت به این موضوع ارزشی و ارزشمند می پردازند قدردانی کنیم.

حجت الله ایوبی با بیان اینکه امسال از درخشان ترین سال های سینمای ایران در پرداختن به موضوعات ارزشی بوده است اظهار کرد: تنها دو فیلم خوب درباره منافقین داشتیم و امیدوارم فیلم «سیانور» هم در اکران مورد توجه مردم قرار گیرد و صدا و سیما هم به آن کمک کند. بنده هم هرکاری که بتوانم خواهم کرد تا این فیلم دیده شود.

رئیس سازمان سینمایی در ادامه با بیان اینکه باید کاری کنیم که فضا باز شود تا هنرمندان بتوانند به این موضوع بپردازند گفت: مشکلی که درباره فیلم های تاریخی و دینی وجود دارد این است که ما گاهی در جزئیات ریز می شویم و انتظار داریم این فیلم ها موضوعات تاریخی را باز کند. این گونه فیلم ها برای محققان و پژوهشگران ساخته نمی شوند. جای پژوهش جای دیگری است این فیلم ها با قدرت تحلیل نویسندگانشان باید این موضوعات را زنده کنند تا دیگران درباره آن تحقیق کنند.

در ادامه این مراسم نوبت به تجلیل از خانواده های شهیدان مجید شریف واقفی و مرتضی صمدیه لباف رسید که این فیلم با نگاهی به زندگی و فعالیت های آنان در سازمان مجاهدین در مقطع قبل از انقلاب ساخته شده است.

بعد از این قدردانی نیز برادر شهید شریف واقفی در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از سازندگان «سیانور» گفت: خوشحالم که پس از 37 سال چنین فیلمی ساخته شده و چهره واقعی منافقین به عکس کشیده شد.

حبیب ایل بیگی، محمد حیدری، سیدمحمود ایازی، بهروز شعیبی، سیدمحمود رضوی، محمدحسین مهدویان، علیرضا تابش، بهروز افخمی، منوچهر شاهسواری، جواد عزتی، حبیب الله والی نژاد، هانیه توسلی، بهنوش طباطبایی، هادی مقدم دوست، مجید توکلی، همایون اسعدیان، پدرام شریفی از جمله چهره های حاضر در این مراسم بودند که در تالار ایوان شمس برگزار شد.

در این مراسم همچنین محمد معتمدی که ترانه تیتراژ پایانی فیلم «سیانور» را اجرا کرده است همین قطعه را برای حاضران نیز اجرا کرد.

می خواهم به سطح بالای فوتبال برسم | ژاکا
facebook google telegram twitter whatsApp