طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیبا این خوراکی ها کودکانی باهوش داشته باشید
خوراکیهایی که کودکتان را باهوش می کند

یک متخصص اطفال گفت: مصرف برخی مواد غذایی ساده و در دسترس می تواند موجب افزایش هوش در کودکان شود.

هوش کودک, لبنیات, تغذیه سالم, خوراکی کودکانی باهوش داشته

هوش کودک, لبنیات, تغذیه سالم, سبزیجات تازه, گروه های غذایی

حمید ابریشمی متخصص اطفال در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛خبرنگار علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره مواد غذایی مفید برای رشد مغز در کودکان اظهار داشت: با توجه به اینکه سنین قبل از بلوغ مهمترین مرحله از رشد و یادگیری در کودکان محسوب می شود، لذا توجه به رژیم غذایی کودکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


وی ادامه داد: گنجاندن گروه های متفاوت غذایی در سنین رشد کودکان علاوه بر اینکه برای بدن آن ها مفید است به رشد مغزی و افزایش هوش نیز کمک شایانی می کند.


ابریشمی بیان کرد: مصرف ماهی خصوصا قزل‎آلا و گردو به عنوان یکی از مهمترین منابع تامین امگا 3 برای کودکان ضروری است.


وی افزود: تخم مرغ به عنوان یک منبع عالی پروتئینی به شمار می رود و مصرف حداقل 3 تخم مرغ در هفته برای کودکان توصیه می شود که بهتر است مادران از دوران بارداری در رژیم غذایی خود از این ماده مفید بهره ببرند.


این متخصص اطفال ادامه داد: مصرف سبزیجات تازه خصوصا سبزیجات سبز نقش مهم و موثری در رشد مغزی کودکان دارند و از آنجا که همواره در دسترس هستند، به عنوان یک منبع ارزان قیمت به کمک والدین می آید.


وی با بیان اینکه مصرف میوه های دارای ویتامین ث به هر صورت برای کودکان مفید است، اظهار کرد: غلاتی مانند سویا، لوبیا، نخود فرنگی و عدس منابع غنی و سرشار از ویتامین ب و مواد معدنی هستند و از مهمترین منابع در تقویت حافظه کودک به شمار می آیند.


ابریشمی به والدین توصیه کرد: مصرف لبنیات به ویژه شیر و ماست از اهمیت فراوانی برخوردار است و باید به صورت روزانه مصرف شود.


وی افزود: گوشت قرمز نیز منبع غنی آهن و زینک است و در تقویت حافظه نقش بسزایی دارد.


این متخصص اطفال بیان کرد: مصرف شکلات های تلخ، زیتون و روغن آن و سبزیجاتی مانند گوجه فرنگی که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند، می توانند در رشد مغز و تقویت حافظه کودکان موثر باشند.


صادرات از منطقه آزاد انزلی 17 برابر رشد داشته است
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات