طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دیدنی و خواندنیخانه انعطاف پذیر و مدرن با ویژگی تغییر شکل
نمونه هایی از پذیرایی های کوچک، در خانه های مدرن

یک طراح مشهور، از طرح جدیدی برای اقامت های کوتاه مدت رونمایی کرد. این خانه انعطاف پذیر و مدرن از قابلیتی برخوردار است که بتوان شکل و ظاهر آن را مطابق با سلیقه ساکنان و یا شرایط آب و هوایی تغییر داد.

وبسایت کجت نیوز - مصطفی معصوم پور: یک طراح مشهور، از طرح جدیدی برای اقامت های کوتاه مدت رونمایی کرد. این خانه انعطاف پذیر و مدرن از قابلیتی برخوردار است که بتوان شکل و ظاهر آن را مطابق با سلیقه ساکنان و یا شرایط آب و هوایی تغییر داد.

مایکل یانتزن (Michael Jantzen) معمار و طراح برجسته ای است که در سال های گذشته نیز طرح های خاص و جالبی را ارائه داده و تحول چشمگیری را در معماری مدرن دنیا ایجاد کرده است. این بار این معمار مطرح از جدیدترین نوآوری خود رونمایی کرده و بار دیگر یک طرح عجیب و البته جذاب توجه را ارائه داده است.

خانه, تغییر شکل, طراحی, خانه انعطاف پذیر مدرن ویژگی تغییر شکل

تغییر شکل, طراحی, انعطاف پذیر, خانه


مایکل یانتزن اقامتگاهی را به نام Malleable Autonomous Retreat House طراحی کرده است که نسبت به سایر سکونت گاه ها مختلف بوده و به خصوص برای گذراندن تعطیلات می تواند مناسب باشد. اصلی ترین قابلیت این خانه، تغییرپذیر بودن آن است، به گونه ای که ساکنان می توانند مطابق با میل و سلیقه خود و یا با توجه به شرایط، بخش های متفاوت خانه را تغییر دهند.


بخش های متفاوت خانه انعطاف پذیر از صفحات چوبی ساخته شده است

قسمت های متفاوت این خانه انعطاف پذیر از صفحات چوبی تشکیل شده که می توان آن را به صورت دستی و یا با استفاده از موتورهای برقی جابجا کرد. به لطف این طراحی جذاب و خلاقانه ساکنان خانه می توانند چشم اندازهای متنوعی را برای خود ایجاد کنند و همچنین می توان میزان نوری که به قسمت های متفاوت خانه می رسد را کنترل کرد. انرژی مورد نیاز خانه و ساکنان آن نیز به وسیله صفحات خورشیدی تأمین خواهد شد.

این سازه چوبی در زمانی که به طور کامل باز می شود ابعادی معادل 9.7 متر عرض، 24 متر طول و 7.3 متر ارتفاع دارد. پیش از این نیز طرح مشابهی ساخته شده و به یک کره ای فروخته شده بود، اما مایکل یانتزن اظهار امیدواری کرده است که به زودی این خانه انعطاف پذیر را در نیومکزیکو به مرحله اجرا برساند.


تصاویری از طرح اولیه ی خانه انعطاف پذیر مایکل یانتزن

خانه, انعطاف پذیر, طراحی, خانه انعطاف پذیر مدرن ویژگی تغییر شکل

تغییر شکل, طراحی, خانه, خانه انعطاف پذیر مدرن ویژگی تغییر شکل

خانه, طراحی, انعطاف پذیر, خانه انعطاف پذیر مدرن ویژگی تغییر شکل

انعطاف پذیر, طراحی, تغییر شکل, خانه انعطاف پذیر مدرن ویژگی تغییر شکل

خانه, طراحی, انعطاف پذیر, خانه انعطاف پذیر مدرن ویژگی تغییر شکل

تغییر شکل, تغییر شکل, طراحی, خانه انعطاف پذیر مدرن ویژگی تغییر شکل

طراحی خانه نیما کرمی بِه سبک نیمه سنتی - مدرن
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات