طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
راه اندازی ستاد سرشماری در فارس

راه اندازی ستاد سرشماری در فارس

استقرار 35 ستاد اجرایی سرشماری نفوس و مسکن در فارس

مرحله میدانی سرشماری نفوس و مسکن در 29 شهرستان استان فارس با راه اندازی 35 ستاد اصلی شروع شد.

راه اندازی, 29 شهرستان, سرشماری, اندازی ستاد سرشماری فارس

راه اندازی, 29 شهرستان, سرشماری, فارس, ستاد
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ ساسان تاجگردون رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس گفت:زمان سرشماری اینترنتی تا ساعت 24 جمعه 30 مهرماه تمدید شد اما با توجه به برنامه ریزی ها، عملیات میدانی سرشماری نیز با استفاده از نیروهای آموزش دیده از امروز شروع می شود.
وی ادامه داد: نرخ مشارکت در سرشماری کشور های توسعه یافته را 35 تا 38 درصد است و در اولین دوره اجرای سرشماری اینترنتی در ایران شاهد عبور این سطح مشارکت از 40 درصد بوده ایم و این شرایط مطلوبی را برای ایران رقم خواهد زد.
وی ابراز داشت: در مرحله میدانی در استان هزار و 490 مأمور سرشماری در استان فارس فعال می شوند و 235 کارشناس و 36 معاون فنی نیز در فرایند کار مشارکت می کنند.
وی یادآور شد: در شیراز 600 مأمور سرشماری داریم و در کل استان 35 ستاد سرشماری اصلی و چهار ستاد فرعی ایجادشده که در تمام شهرستان ها یک ستاد اصلی فعالیت می کند و در شهرستان شیراز، هفت ستاد اصلی و چهار ستاد فرعی سرشماری را بر عهده دارند.
تاجگردون در ادامه گفت: قانون تمام شهروندان ایرانی را ملزم به همکاری با مانوران دارای کارت شناسایی سرشماری کرده و این کار چند دقیقه وقت خانوارها را می گیرد و در مواردی که خانوار ها کد ثبتنام اینترنتی را دریافت کرده باشند، دریافت اطلاعات با زمان کمتر از حالت ثبت کامل اطلاعات و تنها برای ثبت کد 12 رقمی انجام می پذیرد.

راه اندازی هیات مذهبی شهدای رسانه فارس
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات