طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیخودروسازی پروتون شاسی بلند می سازد
تصویر شاسی بلند جدید MVM رویت شد

کمپانی مالزیایی پروتون که به تازگی با عرضهٔ محصولات جدید بر بازارهای آسیایی تمرکز کرده است قصد ساخت یک SUV را بر اساس سوزوکی ویتارا دارد.

وب سایت پدال - امیر دهقان: کمپانی مالزیایی پروتون که به تازگی با عرضهٔ محصولات جدید بر بازارهای آسیایی تمرکز کرده است قصد ساخت یک SUV را بر اساس سوزوکی ویتارا دارد. یکی از مقامات عالی رتبهٔ پروتون به سایت مالزیایی «PaulTan» گفته است که این کمپانی در حال توسعهٔ یک SUV است.

پروتون, کراس اوور, سوزوکی ویتارا, خودروسازی پروتون شاسی بلند سازد

پروتون, کراس اوور, سوزوکی ویتارا

هرچند هیچ جزئیات رسمی در مورد این خودرو منتشر نشده است اما گفته شده که احتمالاً بر اساس سوزوکی ویتارا ساخته خواهد شد زیرا دو کمپانی پروتون و سوزوکی در حال حاضر با یکدیگر همکاری دارند به گونه ای که پروتون یک نسخهٔ ری بج شده (تغییر برند داده شده) از MPV سوزوکی Ertiga را تولید می کند. ازاین رو این احتمال تا حد زیادی وجود دارد که پروتون از همکاری با سوزوکی جهت ساخت یک SUV بهترین استفاده را به عمل آورَد.

پروتون, سوزوکی ویتارا, کراس اوور, خودروسازی پروتون شاسی بلند سازداگر پروتون SUV خود را بر اساس ویتارا تولید کند می توان انتظار داشت که از همان طیف موتورهای ویتارا برای آن استفاده شود. این بدان معناست که SUV پروتون به صورت استاندارد با پیشرانهٔ 1.6 لیتری بنزینی تنفس طبیعی ارائه خواهد شد که 120 اسب بخار قدرت و 156 نیوتن متر گشتاور دارد. نیروی این موتور نیز توسط یک گیربکس 6 سرعتهٔ اتوماتیک انتقال پیدا می کند.

پروتون, کراس اوور, سوزوکی ویتارا, خودروسازی پروتون شاسی بلند سازد


البته پروتون می تواند پیشرانهٔ 1.4 لیتری توربوی مدل ویتارا S را هم به عاریه گیرد. موتوری که 140 اسب بخار قدرت و 220 نیوتن متر گشتاور دارد. همانند دیگر محصولات کنونی پروتون، این SUV جدید هم عمدتاً در بازار خانگی کمپانی یعنی در مالزی عرضه می شود اما این احتمال وجود دارد که شاید راه خود را به جنوب آمریکا، انگلستان و استرالیا هم باز کند.

بازیگر «جایزه بزرگ» نخستین فیلم بلند سینمایی خود را می سازد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات