طاها پخش

تبلیغ درکار
سیاسیآزادسازی بخش های گسترده ای از موصل
فراهم شدن تجهیزات نظامی گسترده برای شروع عملیات آزادسازی موصل

سخنگوی عملیات مشترک عراق از آزاد سازی مساحت گسترده ای از زمان آغاز عملیات آزاد سازی موصل خبر داد.

خبرگزاری مهر: سخنگوی عملیات مشترک عراق از آزاد سازی مساحت گسترده ای از زمان آغاز عملیات آزاد سازی موصل خبر داد.

السومریه نقل از داد؛ یحیی رسول سخنگوی عملیات مشترک عراق اعلام کرد: عملیات نینوا ما داریم می آییم در همه محورها ادامه دارد و طرح ها کاملا دقیق است.

وی افزود: مساحت گسترده ای طی دو روز گذشته آزاد شده است و این فراتر از انتظار بوده به طوری که دهها روستا آزاد شده است.

رسول تاکید کرد: نیروهای پیشمرگه در چارچوب عملیات آزاد سازی موصل ۹ روستا را آزاد کرده اند و نیروهای لشگر نهم، داعشی ها را در الحمدانیه به محاصره درآورده و فشار را بر آنها تنگ تر کرده اند.

وی افزود: ما با دقت به منظور حفظ جان شهروندان موصل حرکت می کنیم و مجبور به سرعت بخشیدن نیستیم.

نقشه کشف شده از داعش در موصل

منابع عراقی در نینوا اعلام کردند: شهروندان موصلی هنگامی که به یکی از مراکز داعش که از بیم حملات هوایی سریعا تخلیه شده بود وارد شدند و در آن نقشه بزرگی در اتاق امنیتی موسوم به نقشه سرزمین خلافت پیدا کردند. شهروندان به امید یافتن برخی از مفقودان به این مرکز وارد شدند اما با این نقشه روبرو شدند.

این منابع بیان کردند: این نقشه علاوه بر نقاط تحت اشغال داعش در عراق و سوریه مناطقی جدیدی که داعش قصد ملحق کردن به خلافت خود خوانده اش را داشت، نشان می دهد. بیشتر این نقاط در کشورهای حوزه خلیج فارس و مصر و مغرب عربی هستند که این نشان دهنده خطرناک بودن داعش است.

آتش در مواضع تخلیه شده داعش

یک منبع در استان نینوا فاش کرد: مواضع تخلیه شده و خالی داعش در حال سوختن است. این مواضع خیلی سریع به دنبال عملیات آزاد سازی موصل تخلیه شده اند. برخی از این مواضع را ادارات و مراکز دولتی تشکیل می دهند که از سوی داعش به عنوان مرکز الحسبه، امنیتی و بیت المال غصب شده بود.

این منبع بیان کرد: مشخص نیست که چه طرفی در ورای آتش سوزی است.

فرار موصلی ها از داعش

منابع وابسته به سازمان ملل از فرار ۹۰۰ موصلی از چنگال داعش بعد از آغاز عملیات آزاد سازی موصل خبر دادند.

آزاد سازی ۳۵۲ کیلومتر درجنوب موصل

منابع وابسته به پلیس عراق در موصل از آزاد سازی ۳۵۲ کیلومتر از نقاط جنوبی موصل در جریان عملیات نینوا ما داریم می آییم خبر دادند.

انفجار مراکز از سوی داعش

عبدالکریم کیلانی از مسئولان شورای استان نینوای عراق گفت: تروریستهای داعش ساختمان استانداری در منطقه الدواسه در مرکز موصل را منفجر کردند. آنها از بشکه های انفجاری برای این منظور استفاده کردند.

وی افزود: تروریستهای داعش همچنین اقدام به منفجر کردن ساختمان های اداره ثبت احوال، گذرنامه در منطقه باب البیض در مرکز موصل با بشکه های انفجاری کردند.

با بغداد و ائتلاف بین المللی برای آزادسازی موصل هماهنگیم | بارزانی
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp