طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیایران در عملیات موصل دخالت مستقیم ندارد
حضور سردار «سلیمانی» در عملیات آزادسازی موصل؛ به تجربه مستشاران ایرانی نیازمندیم

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: ایران همواره براساس خواست دولت عراق کمک های مستشاری داشته و در عملیات آزادسازی موصل دخالت مستقیم ندارد.

خبرگزاری ایسنا: رییس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: ایران همواره براساس خواست دولت عراق کمک های مستشاری داشته و در عملیات آزادسازی موصل دخالت مستقیم ندارد.

 علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز(چهارشنبه)، با فرناندو مارونی دی ابرثو  معاون آفریقا و خاورمیانه وزارت امور خارجه برزیل دیدار و گفت وگو کرد.


بعد از این دیدار ولایتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در مورد مطلب روزنامه هافینگتن پست درباره حضور ایران در  عملیات آزادسازی موصل با تانک های T۷۲ و سایت های موشکی شهاب و فجر، گفت: این ادعا صحیح نیست. آنچه در عملیات آزادسازی موصل به وقوع می پیوندد مبارزه ای است که دولت و ملت عراق علیه تروریست ها و حامیان آنها انجام می دهند.

ولایتی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه در این امر مهم و سرنوشت ساز دخالت مستقیم ندارد، خاطرنشان کرد: ایران کمک های مستشاری را همواره بر اساس خواست دولت عراق انجام داده و اگر نیازی به مشورتی باشد کشورمان از دادن مشورت به دولت عراق دریغ نمی کند و به هیچ وجه در امور داخلی عراق دخالت نکردیم.

وی با بیان اینکه این فقط حق دولت و ملت عراق است و هیچ کشور دیگری حق ندارد در آزادسازی موصل کمپانی کند، تاکید کرد: برخی از کشورهای منطقه و یا خارج از منطقه زمانی که دیدند دولت عراق می تواند تروریست ها را از موصل خارج کند سعی به دخالت در عملیات موصل داشتند؛ اما دخالت این کشورها سازنده نیست و برای آنکه در آینده ارثیه ای طلب کنند دست به این دخالت نابه جا در عراق می زنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به لزوم دخالت نداشتن کشورها در امور داخلی عراق اظهار کرد: هیچ کشوری حق دخالت در عراق ندارد و بعضی از کشورها هستند که بدون کسب اجازه از دولت عراق نیرو به آن کشور اعزام کردند که باید گفت این امر خلاف مقررات بین المللی است. ایران هیچ دخالتی در امور داخلی عراق ندارد مگر کمک مستشاری که با خواست دولت عراق انجام می شود.

ایران در عملیات آزادسازی موصل شرکت می کند؟
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات