طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیاقطعال استفاده داعش از تسلیحات شیمیایی
اتحادیه اروپا نگران استفاده داعش از تسلیحات شیمیایی است

چند تن از مقامات آمریکایی در مورد احتمال استفاده داعش از تسلیحات شیمیایی در عملیات آزاد سازی موصل هشدار دادند.

خبرگزاری مهر: چند تن از مقامات آمریکایی در مصاحبه با رویترز ضمن بیان این مطلب عنوان داشتند: آمریکا انتظار دارد که داعش برای عقب راندن نیروهای ارتش عراق در عملیات موصل از تسیحات شیمیایی استفاده کند.


به گفته این مقامات که رویترز اشاره ای به نام آنها نکرده، در همین رابطه نیروهای آمریکایی حاضر در عراق آغاز به جمع آوری پوکه های فشنگ ها و دیگر مهمات استفاده شده از سوی داعش کرده و آزمایشاتی را بر روی آنها انجام می دهند تا مطمئن شوند که آیا داعش از تسلیحات شیمیایی استفاده می کند یا خیر.

برهمین اساس در یک نقل از محرمانه در تاریخ پنجم اکتبر، نیروهای آمریکایی این نکته را تائید کرده اند که عامل گاز سولفور خردل را در تسلیحات استفاده شده از سوی داعش مشاهده کرده اند.

به گفته این مقامات، داعش از این تسلیحات علیه نیروهای آمریکایی یا ائتلاف استفاده نکرده بلکه از آنها در جنگ با نیروهای عراقی استفاده کرده است.

 به نظر می رسد که این نقل از رویترز بیشتر شبیه نشان دادن راه فرار و رهایی از حملات سنیگن ارتش عراق باشد. در همین رابطه روز گذشته ارتش سوریه و «سرگئی لاوروف» درباره انتقال نیروهای داعش از موصل به سوریه هشدار داده و حتی خبرهایی نیز در این رابطه منتشر شد که عربستان و آمریکا راهی امن را برای خروج نیررهای داعش از موصل و انتقال آنها به سوریه آماده می کنند.

عملیات آزادسازی موصل از روز دوشنبه شروع شده و نیورهای داعش در این دو روز متحمل شکست های سنگینی شده اند.

داعش مصمم به استفاده از تسلیحات شیمیایی در عراق است | پنتاگون
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات