طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیکنترل ساعت هوشمند با مچ دست
کنترل ساعت هوشمند با حرکت مچ!

محققان ساعت هوشمندی ابداع کرده اند که کنترل آن از طریق همان دستی انجام می شود که ساعت روی مچ آن بسته شده است و دیگر نیازی به استفاده از دست دیگر نیست.

خبرگزاری آنا: محققان ساعت هوشمندی ابداع کرده اند که کنترل آن از طریق همان دستی انجام می شود که ساعت روی مچ آن بسته شده است و دیگر نیازی به استفاده از دست دیگر نیست.

تکنولوژی, محققان, ویدئو, کنترل ساعت هوشمند مچ دست

ویدئو, فناوری, ساعت هوشمند, تکنولوژی, محققان


به نقل از گروه علم و فناوری آنا به نقل از گیزمگ، در حالی که طراحی ساعت های هوشمند باید به گونه ای باشد که کاربران به راحتی بتواند از آنها استفاده کنند، کنترل صفحه های نمایشگر لمسی آنها به شکلی است که فرد باید دست مخالف را برای کار با آن آزاد بگذارد و دقیقا مشکل همین جاست که در صورتی که دست دیگر کاربر اشغال باشد، فرد چگونه باید با ساعت هوشمند خود کار کند.

محققان, محققان, ویدئو, کنترل ساعت هوشمند مچ دستکنترل صوتی یکی از گزینه های پیشنهادی محققان بود اما دانشمندان دانشگاه «دارتموث» به دنبال راه حل دیگری هستند. آنها نمونه ای از ساعت هوشمند WristWhirl را تولید کرده اند که با حرکات مچ دست کار می کند و در واقع، دست و مچ دست به عنوان اهرم برای هدایت ساعت هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربر ابتدا با حرکات محکم و فشاری انگشتان آغاز می کند. یک حسگر لرزشی فشاری در قسمت زیرین بند ساعت تعبیه کرده اند که این حرکت را شناسایی می کند و نیز قدرت لازم برای عملکرد 12 حسگر مادون قرمز را که در داخل بند به کار رفته است، تأمین می کند.

ساعت هوشمند, تکنولوژی, فناوری, کنترل ساعت هوشمند مچ دستفرمان های لازم برای استفاده از ساعت هوشمند با تکان دادن دست صادر می شود که حکم دسته یا اهرم بازی را ایفا می کند. حسگرهای تعبیه شده، این حرکات را شناسایی می کنند و به کمک یک میکروکنترلر موسوم به «آردوینو» که داخل ساعت به کار رفته، فرمان های صادره از حرکات دست و مچ را تشخیص می دهند.

در آزمایش های صورت گرفته در این ساعت، کاربر با حرکات خاص مچ دست، اشکالی روی صفحه نمایشگر ترسیم می کند که میانبرهایی را برای رسیدن به برخی قسمت های ساعت باز می کند. با کشیدن دست به سمت راست و چپ، قسمت موسیقی باز می شود. برای زوم کردن روی نقشه، کاربر، مچ را به طرفین می کشد یا می چرخاند و با خم کردن مچ دست نیز ویدئوها را نمایش می دهد.

 در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی عکس زیر کلیک کنید:
فرار از دست آدم ربایان با ساعت هوشمند / عکس های جنگ رودرو یک زن و شیر کوهی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات