طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آبان ماه، پایان سنجش سلامت نوآموزان خوزستانی
پایان طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی

نوآموزانی که جا مانده اند تا پایان آبان ماه فرصت دارند تا با مراجعه به پایگاه های تعیین شده ارزیابی شوند.

مشکل بینایی, ارزیابی, استثنایی, آبان ماه پایان سنجش سلامت نوآموزان خوزستانی

مشکل بینایی, ارزیابی, استثنایی, خوزستان, سنجش سلامت, نوآموز, آموزش وپرورش, مدارس
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با بیان این که تاکنون سنجش سلامت 91 هزار و 140 نوآموز انجام شده است، گفت: نوآموزانی که جا مانده اند تا پایان آبان ماه فرصت دارند تا با مراجعه به پایگاه های تعیین شده ارزیابی شوند.

علی ممبینی ، اظهار کرد: طرح سنجش سلامت نوآموزان باید برای حدود 100 هزار نوآموز سال اول ابتدایی و پیش دبستانی انجام می شد که تاکنون برای 81 هزار و 45 نفر از نو آموزان بدو ورود به دبستان و 10 هزار و 95 نفر از نوآموزان پیش دبستانی به اتمام رسیده است.

وی افزود: از میان این نوآموزان 79 هزار و 831 نفر بعد از ارزیابی به مدارس عادی و 11 هزار و 311 نفر نیز به پایگاه های تخصصی ارجاع داده شدند؛ از این تعداد نیز 9 هزار و 856 نوآموز مشکوک به داشتن یک مشکل بودند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان ادامه داد: سه هزار 750 نفر مشکوک به مشکل بینایی و یک هزار و 679 نفر مشکوک به مشکل شنوایی بودند و 85 نفر نیز نیاز به ارزیابی تخصصی جسمی حرکتی داشتند؛ همچنین چهار هزار و 342 نفر برای ارزیابی تخصصی آمادگی تحصیلی ارجاع داده شدند. یک هزار و 453 نفر نیز مشکوک به داشتن بیش از یک مشکل بودند.

ممبینی گفت: طرح سنجش سلامت نوآموزان در 46 مرکز در استان انجام شد که فعالیت 43 پایگاه به اتمام رسیده است اما در حال حاضر 2 مرکز در لالی برای دانش آموزان عشایری که از کوچ باز می گردند و یک مرکز نیز در ناحیه 2 اهواز برای کسانی که از طرح جا مانده اند، در نظر گرفته شده است که این 3 مرکز تا پایان آبان ماه فعال خواهند بود.

برقراری پروازهای فرودگاه خرم آباد تا پایان آبان ماه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات