طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللموفقیت باورنکردنی دانشمندان ژاپنی؛ تولید تخمک بالغ با استفاده از سلول پوست
ناممکنی که ممکن شد! / موفقیت حیرت انگیز دانشمندان ژاپنی

گروهی از دانشمندان ژاپنی موفق شدند برای اولین بار از سلول پوست، تخمک بالغ تولید کنند.

تولید مثل, پدر بیولوژیکی, میمون, موفقیت باورنکردنی دانشمندان ژاپنی تولید تخمک بالغ سلول پوست

تولید مثل, پدر بیولوژیکی, میمون, محققان, تخمک بالغ, تخمدان, انسان, بین الملل, ژاپن, سلول بنیادی, موش, سلول پوست

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وب سایت "انگجت"، گروهی از دانشمندان دانشگاه "کیوشو" ژاپن موفق شدند سلول های پوستی یک موش را به تخمک های بالغی تبدیل کنند و به وسیله آن تولید مثل انجام دهند. بر اساس مقاله منتشر شده در مجله "نیچر"، نتایج این آزمایش می تواند در نهایت برای تولید مثل انسان بدون نیاز به تخمک استفاده شود.


همانگونه که گروهی از محققان توانستند از سلول های بنیادی برای تولید بافت ماهیچه ای قلب استفاده کنند، محققان ژاپنی موفق شدند سلول های پوستی موش های ماده را به وسیله روشی که جایزه نوبل را نیز کسب کرد، به سلول های بنیادی تبدیل کنند. این سلول های بنیادی با روشی ویژه تبدیل به سلول های تخمک شدند. سپس، دانشمندان تخمک های نابالغ را در مجاورت سلول ‎های بدست آمده از تخمدان های موش قرار دادند. به این وسیله، محققان توانستند تخمک های بالغ را پرورش دهند.


این تیم محققان همچنین توانسته است از سلول های موش های نر نیز تخمک های بالغ به دست آورد. به این صورت، روزی می توان حیوانی با 2 پدر بیولوژیکی به جهان آورد.


با این که این روش ها می توانند درباره انسان ها نیز انجام شوند، به علت احتمال شکست بالا و مسائل اخلاقی در آینده نزدیک شاهد اینگونه آزمایش ها نخواهیم بود. با این حال، گام بعدی برای این تیم، انجام این آزمایش با سلول های میمون است.


تولید کارت گرافیکی جدید برای هوش مصنوعی با سرعتی باورنکردنی
facebook google telegram twitter whatsApp