طاها پخش

علمی آموزشیشروع کار کمیته مشترک رفع موانع دانشگاه امیرکبیر با کشور عراق
آمادگی دوره های مشترک و پروژه های تحقیقاتی دانشگاه علامه با کشور عراق

رییس دانشگاه امیرکبیر از کمیته مشترک رفع موانع همکاری این دانشگاه با دانشگاه های عراق خبر داد.

دانشگاه های کشور عراق, دانشگاه امیرکبیر, وزارت علوم عراق, شروع کمیته مشترک رفع موانع دانشگاه امیرکبیر کشور عراق

دانشگاه های کشور عراق, دانشگاه امیرکبیر, وزارت علوم عراق, همکاری دانشگاهی با کشورهای دیگر, کارگاه های آموزشی دانشگاهی

احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیردر گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: خوشبختانه توفیقات خوبی هم در این مدت داشتیم و با دانشگاه های کشور عراق ارتباط بسیار خوبی داریم و علاقمند به توسعه همکاری ها هستیم.


وی ادامه داد: همه ساله ظرفیت جدیدی را در دانشگاه برای پذیرش دانشجویان غیر ایرانی ایجاد می کنیم و بخش ویژه ای از این ظرفیت را برای دانشجویان عراقی درنظر گرفته ایم.


معتمدی بیان کرد: بعضی دانشگاه های عراقی طرف قرارداد عنوان می کردند مجوزهایی را لازم است که هنوز نتوانسته اند اخذ کنند.


رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: البته ما هم مانند دانشگاه های عراق، مقرراتی داریم که براساس آن باید هماهنگی هایی با وزارتخانه های علوم و امور خارجه داشته باشیم ولی انتظار داریم طرف عراقی، بوروکراسی را کاهش دهد تا قادر به توسعه همکاری های مشترک باشیم.


احمدی اضافه کرد: در وزارت علوم عراق، بسیار علاقمند و پیگیر هستیم که روابط را با دانشگاه های ایران مخصوصا دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسعه دهیم.


رییس دانشگاه امیرکبیر یادآور شد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اعتبار و جایگاه خاصی در محافل علمی داخل ایران و عرصه های بین المللی برخوردار است و روابط بین المللی صنعتی امیرکبیر با مراکز علمی و پژوهشی جهان نشان دهنده کوشایی و تلاش این دانشگاه در توسعه روابط است.


گفتنی است؛ بر اساس این قراردادها، زمینه های همکاری متعددی علاوه بر پذیرش دانشجو در سطوح مختلف، اعزام استاد برای فرصت مطالعاتی، اعزام دانشجویان دکتری عراقی برای انجام فرصت مطالعاتی و انجام آزمایش ها و پژوهش های علمی با استفاده از خدمات و امکانات دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حضور فارغ التحصیلان رتبه بالای دانشگاه عراق در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انجام دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی و پژوهشی در رشته های متفاوت مهندسی تعریف و لحاظ شده است.


شروع مسابقات فوتسال بانوان دانشگاه های آزاد کشور با برتری ارومیه
facebook google telegram twitter whatsApp