طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
انتخاباتفعالیت جنبش های ضدیهود در توییتر در راستای حمایت از ترامپ | نیویورک تایمز
ترامپ، نیویورک تایمز را درپی افشاگری جدید تهدید کرد

یک خبرنگار یهودی در نقل ازی به بررسی حامیان ضدیهود نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخته است.

جنبش ضد یهود, توییتر, اتحادیه ضدافترا, نیویورک تایمز فعالیت جنبش ضدیهود توییتر راستای حمایت ترامپ

جنبش ضد یهود, توییتر, اتحادیه ضدافترا, دونالد ترامپ, انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, ترامپ, خبرنگار یهودی, حزب جمهوری خواه
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز؛ "بتانی مندل" خبرنگاری یهودی است که اخیرا نقل ازی در مورد هجوم جنبشهای ضد یهود در آمریکا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری این کشور تهیه کرده است. وی در نقل از خود به بررسی حامیان ضدیهود نامزدهای انتخاباتی پرداخته است. مندل بعد از نشر چندین پیام در توییتر که سعی در تحریک حامیان جنبش ضد یهود داشته، به طور غیرمستقیم به بالا بودن تعداد هواداران ضدیهود ترامپ اشاره کرده است. بسیاری از اعضای این جنبشها در نظرات خود نام ترامپ را ذکر کرده اند و برچسب زده اند.

در این نقل از آمده است جنبش یهودی ستیزی از اروپا برخواست ولی پس جدیدی از آن با شروع رقابتهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا و شعارهای انتخاباتی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در این کشور شکل گرفته و نوعی تعصب را وارد جریان اصلی سیاست کرده است.

"اتحادیه ضد افترا" در نقل از سال 2016 خود از ارسال 2 میلیون و 600 هزار پیام ضدیهودی در توییتر از ماه اوت سال 2015 تا ژوئیه 2016 خبر داده است. بخش زیاد ای از این پیام ها به سوی حسابهای کاربری روزنامه نگاران و خبرنگاران یهودی هدایت شده است. از شروع رقابت های انتخاباتی در آمریکا 800 روزنامه نگار هدف حمله سایبری اعضای جنبشهای ضد یهود در توییتر قرار گرفته اند.

اندرو انگلین، بنیانگذار روزنامه دیلی استورمر می گوید: بیشتر پیامهایی که از سوی این جنبشها برای روزنامه نگاران ارسال می شود از برچسبهای عجیبی همچون ترامپ، ملی گرا، محافظه کار، سفیدپوست و دیگر واژه های نژادپرستانه برخوردار هستند.

هرچند در نقل از مندل به طور مستقیم به حمایت جنبشهای ضدیهود از ترامپ اشاره نشده است ولی ردیابی برچسب های آنها نشان داده است که بیشتر اعضای جنبش ضدیهود از هواداران ترامپ هستند.

در بخش دیگری از نقل از مندل عملکرد توییتر برای حذف حسابهای کاربران ضد یهود زیر سوال رفته است. اما سخنگوی توییتر اعلام کرده است کمپانی تنها موظف به فیلتر کردن پیامهای نژادپرستانه است.

هاپ هیکس، سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ در واکنش به این نقل از گفت: ما هیچ اطلاعی از این فعالیتها نداریم و هرگونه فعالیت ضد یهود را محکوم می کنیم.

چرا ترامپ نباید رئیس جمهور آمریکا شود | نیویورک تایمز
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات