طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
شروع نخستین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشت دردانشگاه صنعتی اصفهان
برگزاری نخستین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشت در اصفهان

اولین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشت، چالش ها و راهکار ها در تالار شیخ بهایی دانشگاه صنعتی اصفهان شروع شد.

آب شرب, ملی, شروع همایش, شروع همایش ملی عرضه تقاضای آب شرب بهداشت دردانشگاه صنعتی اصفهان

آب شرب, ملی, آغاز همایش, عرضه و تقاضا, دانشگاه صنعتی اصفهان

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: افتخار دانشگاه صنعتی اصفهان به فارغ التحصیلانی است که در جای جای کشور و همچنین خارج از کشور مشغول تحصیل یا کار هستند.

سید محمود مدرس هاشمی افزود: در کنار این افتخارات که منجر به جایگاه رفیع این دانشگاه در کشور و منطقه شده است، دانشگاه صنعتی اصفهان از سال های قبل ارتباطات خوبی را با صنایع در حوزه های متفاوت داشته است.

وی با اشاره به انجام بیش از دوهزار طرح متفاوت صنعتی وطر ح های کوچک و بزرگ با صنایع مختلف، گفت: دانشگاه صنعتی اصفهان در یک راهبرد جدید در حوزه علمی و پژوهشی، در سالیان گذشته به موضوع کارآفرینی و تجاری سازی فناوری ورود پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان ورود به کارها و فعالیت های بزرگ، تجمیع شده و هدفمند حوزه پژوهش را دیگر راهبرد اصلی دانشگاه صنعتی اصفهان توصیف کرد و گفت: این دانشگاه در یک راهبرد جدید با هدفمند کردن پژوهش های خود، باهماهنگ نمودن طر ح های بزرگی که منجر به کاربردهای صنعتی تأثیرگذار در عرصه های متفاوت می شود، رساله ها، پایان نامه ها و طر ح ها را در راستای آن ها تعریف می کند .

مدرس هاشمی، حوزه های مختلفی چون صنایع دفاعی، نفت، مخابرات و چند زمینه دیگر را از جمله بخش های موضوع این راهبرد عنوان کرد و گفت: یکی از فعالیت های دانشگاه صنعتی اصفهان در این زمینه در حوزه آب است.

وی موضوع آب را از چالش های اساسی، کشور و استان دانست و اضافه کرد: دانشگاه صنعتی اصفهان از سال ها قبل از رشته های تحصیلی مرتبط با آب برخوردار بوده است و پژوهشکده آب و فاضلاب این دانشگاه بصورت مشترک با سازمان آب منطقه ای، کمپانی آب و فاضلاب استان اصفهان و شرکت آب و فاضلاب روستایی و سازمان محیط زیست در این دانشگاه تأسیس شده است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، انتقال موضوعات آب به دانشگاه و بهره گیری از نظرات کارشناسی به صورت کاملاً کاربردی، هدفمند و مسئله محور را از اهداف تأسیس این پژوهشکده دانست و تصریح کرد: تاکنون طر ح های متعددی در این پژوهشکده اجرا شده است .

مدرس هاشمی با اشاره به اینکه در این راستا اخیراً یک طرح کلان ملی برای ارائه به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تدوین شده است اظهار امیدواری کرد : با حمایت مسئولان استان و صنعت این طرح اجرایی و استان اصفهان و حوزه زاینده رود از نتایج آن بهره مند شوند .شروع جداسازی آب شرب و بهداشتی در کلانشهرها از ابتدای سال ۹۶
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات