طاها پخش

تبلیغ درکار
هرس عامل حساسیت باران های پاییزی در اهواز
بارش اولین باران پاییزی در کردستان

درختان گل ده کنوکارپوس در سطح شهر اهواز در آستانه شروع بارندگی های پاییزی هرس می شوند.

کونوکارپوس, محیط زیست, خوزستان, هرس عامل حساسیت باران پاییزی اهواز

کونوکارپوس, محیط زیست, خوزستان, شهرداری اهواز, گل دهی, بارندگی, باران پاییزی, حساسیت زا, اهواز
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،معاون خدمات شهری شهرداری اهواز، با اشاره به هرس درختان کونوکارپوس جهت پیشگیری از بروز حساسیت و مشکلات تنفسی هنگام باران های پاییزی اظهار کرد: با توافق با مسئولان استانداری و اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، مقرر شد که هرس درختان کونوکارپوس انجام شود و در زمینه نقاط و محل هایی که باید هرس درختان در آن منطقه انجام شود نیز توافق شد.

علیرضا حلاج، افزود: همه درختان کونوکارپوس نیاز به هرس کردن ندارند و تنها کونوکارپوس هایی هرس می شوند که به گل دهی رفته اند.

حلاج با اشاره به اظهار نظر استانداری و مجموعه محیط زیست خوزستان مبنی بر این که شهرداری اهواز در زمینه هرس درختان حساسیت زا در شهر اهواز کم کاری می کند، گفت: توضیحات لازم به استانداری و محیط زیست داده شده و گفته ایم که ما سعی در انجام وظایف خود داریم.

وی ادامه داد: آنها فکر می کردند تمامی درختان کونوکارپوس باید هرس شوند و اشتباه پیش آمده بود که چرا همه درختان هرس نمی شوند. ما توضیح دادیم تنها درختانی که به گل دهی رفته اند را هرس می کنیم و هرس درختانی که در خیابان های فرعی هستند و گل دهی داشته اند نیز انجام می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز اظهار کرد: تنها در منطقه گلستان حدود 10 تا 20 هزار درخت کونوکارپوس موجود است که حتی یکی از آنها به گل دهی نرفته است و درختانی که به گل دهی نرفته اند، مشکلی برای بیماران تنفسی ایجاد نمی کنند.

بارش نخستین باران پاییزی فیلم
facebook google telegram twitter whatsApp