طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیتولید استارچ خمیر نان برای بهبود کیفیت نان
نظارت دقیق بر تولید نان با کیفیت

مدیر عامل یک کمپانی فناور گفت: با تولید استارچ خمیر، نان های مصرفی کشور از کیفیت بالایی برخوردار می شوند.

اصلاح کننده آرد, غنی کننده های سبوس, اسید فیتیک سبوس, تولید استارچ خمیر نان بهبود کیفیت نان

اصلاح کننده آرد, غنی کننده های سبوس, اسید فیتیک سبوس, نان های خبازی پونان, مکمل نان, سبوس تخمیری

عبدالحسین جلالی مدیرعامل یک کمپانی فناور در گفت وگو با خبرنگار حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به تولید مکمل ها و غنی کننده های سبوس نان اظهار داشت: این واحد تولیدی به صورت اختصاصی انواع مکمل های غذایی، بهبود دهنده نان و اصلاح کننده آرد و سبوس فرآوری شده را تولید و روانه بازار تجاری کرده است.


وی یادآور شد: ضمن استفاده از مواد اولیه مرغوب و مورد تایید سازمان غذا و دارو و اداره استاندارد کشور، استفاده سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای استاندارد ISO9001:2008 مستقر شد و این گواهینامه از کمپانی DAS انگلستان دریافت شد.


جلالی عنوان کرد: سبوس فرآوری شده گندم، برنج، جو و جو دو سر تحت عنوان "مدیسه"، استارچ یا همچنین اصلاح کننده آرد و بهبود دهنده نان، پرمیکس غنی سازی آرد برای انواع نان های خبازی با عنوان "پونان"، مخلوط سبوس فرآوری شده با دانه های روغنی و سبزیجات مدیسه و همچنین انواع نان های حجیم، نیمه جیم و خشک چاریس از تولیدات این کمپانی فناور هستند.


وی اظهار داشت: برای نخستین بار در کشور دانش فنی تولید سبوس فرآوری شده به روش تخمیری را کسب کردیم و با این روش مقدار اسید فیتیک سبوس پس از فرآوری تا حد محدوده استاندارد (کمتر از ppm 500) کاهش یافته است.


جلالی افزود: از عناصر ضروری برای بدن بوده و کمبود آن باعث بروز عوارضی چون تأخیر تکامل و هماهنگ شدن رشد کودک، افزایش خطر ابتلا به بیماری های عفونی، کاهش فعالیت بدنی ، ظرفیت یادگیری و خستگی زودرس ناشی از کم خونی، بروز عوارض گوارشی و همچنین نقایص مادرزادی لوله عصبی می شود.


وی یادآور شد: بهبود دهنده نان استارچ را یکی دیگر از تولیدات این کمپانی بوده که این بهبود دهنده ها ترکیباتی هستند که با ایجاد انعطاف پذیری و افزایش قدرت تحمل خمیر در کلیه مراحل تولید نان اعم از میکس کردن، تخمیر و پخت سبب بهبود کیفیت محصول نهایی می شوند.


آموزش خبازان، نخستین قدم در جهت بهبود کیفیت نان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات