طاها پخش

اقتصادیتجلیل از 58 صادرکننده ممتاز و نمونه کشور
تجلیل از محیط بانان نمونه کشور

دربیستمین سالروز ملی صادرات طی مراسمی سه صادرکننده مدال افتخار صادرات دریافت کرده و پنج صادرکننده به عنوان صادرکننده ممتاز و 50 صادرکننده هم در گروه های کالایی متفاوت به عنوان صادرکننده نمونه معرفی می شوند.

سازمان توسعه و تجارت, اقتصادی, صادرکننده نمونه, تجلیل صادرکننده ممتاز نمونه کشور

سازمان توسعه و تجارت, اقتصادی, صادرکننده نمونه, تشکل های صادراتی, اتاق بازرگانی, صادرکننده

به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، گیتی توانا مدیرکل دفتر امور بنگاه ها با اشاره به برگزاری مراسم بیستمین سالروز ملی صادرات در روز پنجشنبه 29 مهرماه با حضور ریاست جمهوری، گفت: شاخص های انتخاب صادرکنندگان نمونه، هر ساله با توجه به شرایط متفاوت اقتصادی کشور از جمله حالت صادرات، مورد بازنگری قرار می گیرد و به روز می شود.


این مقام مسئول اضافه کرد: هر ساله از همه تشکل های صادراتی، اتاق های بازرگانی و همچنین صادرکننده های نمونه سال های گذشته در مورد شاخص های انتخاب صادرکنندگان کسب نظر می شود و استعلام می کنیم که چه شاخص هایی مد نظرشان است.


وی ادامه داد: پس از کسب نظر این افراد، پیشنهادات در جلسه ای با حضور اعضای کارگروه انتخاب صادرکننده نمونه بررسی می شود و پیشنهاداتی که قابل اعمال و از نظر منطق کارشناسی قابل پذیرش است، به عنوان معیار انتخاب صادرکننده نمونه اعمال می شود.


مدیرکل دفتر امور بنگاه ها در سازمان توسعه تجارت ایران گفت: به هرحال، نقطه نظرات در این زمینه مختلف است و پیشنهادات قطعا باید توسط یک تیم کارشناسی، مورد بررسی قرار گیرد.


توانا اضافه کرد: با این حال، انتخاب شاخص ها همواره با توجه به شرایط کشور و شرایطی که صادرکننده ها ممکن است با آن مواجه باشند مورد بازنگری قرار می گیرد.


وی گفت: هدف سازمان توسعه تجارت در انتخاب صادرکننده نمونه، صرفا انتخاب یک کمپانی به عنوان صادرکننده نمونه نیست بلکه به نوعی هدایت جریان صادرکنندگان و صادرات کشور به سمت موضوعات پر اهمیت مانند برندینگ و توسعه سرمایه گذاری مشترک است.


بر این اساس مراسم بیستمین سالروز ملی صادرات فردا پنجشنبه 29 مهرماه از ساعت 8 صبح با حضور رییس جمهور ، وزار و مسئولان بلندپایه و صادرکنندگان و فعالان اقتصادی در سالن اجلاس سران برگزار می شود و از سه صادرکننده ممتاز سال های گذشته با اعطای مدال افتخار صادرات تجلیل خواهد شد، ضمن اینکه 5 صادرکننده ممتاز و حدود 50 صادرکننده نمونه هم معرفی خواهند شد.تجلیل از پزشک جراح نمونه کشوری در فسا
facebook google telegram twitter whatsApp