طاها پخش

شیراز میزبان دومین همایش بین المللی ارگونومی ایران
فارس میزبان همایش بین المللی ارگونومی ایران

دومین همایش بین المللی ارگونومی ایران از امروز در شیراز شروع شده است و تا 30 مهر ادامه دارد.

همایش, ایران, دومین, شیراز میزبان دومین همایش بین المللی ارگونومی ایران

همایش, ایران, دومین, ارگونومی, بین المللی
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مدیر اجرایی این همایش گفت: این همایش با شعار ارگونومی، کارآفرینی و حرکت به سوی دانشگاه نسل سوم ، با حضور 500 صاحب نظر و کارشناس از سراسر کشور به همراه سه مهمان خارجی از کشور های کانادا و سوئد در شیراز شروع شد.
رازقی افزود: دراین همایش، 52 استاد داخلی در موضوعات گوناگون ارگونومی شامل طراحی انسان محور، ارگونومی شناختی، ارگونومی فیزیکی و ایمنی خطای انسانی سخنرانی می کنند.
علی رضا چوبینه دبیرعلمی این همایش گفت: در این همایش سه روزه 45 مقاله شفاهی و 151 مقاله به صورت پوستر ارائه و 13 کارگاه تخصصی و دو پنل تخصصی در ابعاد متفاوت علم، روز ارگونومی برپا می شود.
وی افزود: برپایی دو میزگرد علمی تخصصی با موضوع "افق آموزش و پژوهش در ارگونومی و جایگاه شغلی دانش آموختگان رشته ارگونومی" و "ارگونومی در صنعت ،چالش ها و فرصت ها" از دیگر برنامه های این همایش است.
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در افتتاحیه این همایش گفت: توجه نکردن به سلامت کارگر، تولید و کارفرما را با مشکل روبرو خواهد کرد و دستیابی به توسعه پایدار در گرو حفظ و ارتقاء سلامت کارکنان و کارگران است.
خسرو صادق نیت افزود: اغلب بیماری های شغلی مانند سرطان، کاهش شنوایی و نارسایی های تنفسی درمان پذیر نیستند و یا درمان آنها هزینه زیادی خواهد داشت از این رو باید به جلوگیری توجه شود تا نیاز به درمان نباشد و علم ارگونومی می تواند در این زمینه راهگشا باشد. وی از تهیه برنامه ویژه توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای بهره گیری از علم ارگونومی خبرداد وافزود: بهبود حالت میز و صندلی دانش آموزان و صندلی هواپیماهای کشور را با استفاده از نتایج پژوهش های علمی فارغ التحصیلان این علم در دستور کار قرار گرفته است.
وی گفت: با استفاده عملی از این علم خواهیم توانست مشکلات اسکلتی –عضلانی را کاهش دهیم و کنترل کنیم.

شیراز میزبان همایش بین المللی قلب و عروق
facebook google telegram twitter whatsApp