طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیتهیه طرح 13 مرحله ای تخریب علاءالدین از سوی شهرداری تهران
لایحه شهرداری تهران در تامین اجرای طرح جامعه آب خام شهر تصویب شد

در جلسه شورای تأمین روز گذشته شهر تهران مقرر شد تا شهرداری پایتخت طرح خود برای تخریب یک طبقه اضافی پاساژ علاءالدین را تهیه و به این شورا ارسال کند.

فرمانداری تهران, مدیریت شهری, شورای شهر, تهیه طرح مرحله تخریب علاءالدین سوی شهرداری تهران

فرمانداری تهران, مدیریت شهری, شورای شهر, پاساژ علاءالدین, شهرداری تهران
به نقل از خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، جلسه روز گذشته شورای تأمین شهر تهران که با حضور نمایندگان وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، شهرداری تهران و سایر دستگاه های عضو و درگیر در پرونده علاءالدین برگزار شد مصوباتی داشت.


اخبار رسیده از این جلسه حاکی از آن است که همه اعضا بر تخریب یک طبقه اضافی پاساژ علاءالدین و اجرای قانون متفق القول بوده و تنها موضوع مورد بحث نحوه تخریب و رعایت موارد ایمنی بوده است.


ناصر امانی معاون شهرداری تهران در این خصوص در مصاحبه با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، گفت: در جلسه دیروز همه اتفاق نظر داشتن که حکم تخریب باید اجرا شود و تنها نگرانی نحوه اجرا و خطرات احتمالی تخریب برای شهروندانی که در این ساختمان در حال تردد هستند بود.


وی افزود: در نهایت تصمیم شورای تأمین بر این شد که شهرداری تهران طرح خود را در مورد نحوه تخریب و اجرا تهیه و به این شورا ارسال کند.


معاون شهردار تهران تأکید کرد: همکاران ما در شهرداری یک طرح 13 مرحله ای با رعایت تمامی جوانب را آماده کرده و به شورا ارائه کردند که این طرح در جلسه یکشنبه آینده شورای تأمین بررسی می شود.


وی با بیان اینکه شورای تأمین قصد ندارد تخریب را بر عهده مالک بگذارد، گفت: این اتفاق یکبار روی داد اما مالک در مهلت 3 ماهه خود تخریب را انجام نداد و این بار شهرداری مسئولیت تخریب را بر عهده خواهد داشت.


امانی بیان کرد: برای انجام عملیات تخریب در حال مذاکره با یک کمپانی معتبر و متخصص در امر تخریب ساختمان های در حال بهره برداری هستیم تا کار تخریب در نهایت ایمنی انجام شود.


وی تأکید کرد: عملیات تخریب حتما در شب و با رعایت ایمنی کامل انجام خواهد شد.


معاون شهردار تهران در پاسخ به این سوال که اگر شورا طرح شهرداری را تأیید نکند چه اتفاقی روی می دهد، گفت: بعید می دانم که طرح دیگری از ما طلب کنند و تصور می کنم همان طرح اصلاح شود. ضمن اینکه ما تمامی جوانب را در نظر گرفته ایم و طرح کاملی تهیه کرده ایم.


با صحبت های امانی در خصوص تصمیم شورای شهر، گویا عملیات تخریب تا کمتر از یک ماه دیگر به انجام برسد.تهیه گزارش از انحرافات شهرداری تهران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات