طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریبودجه 200 میلیاردی «حضرت موسی» کذب است
قرائت خطبه غدیر در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع)

سید احسان قاضی زاده هاشمی، نماینده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، پیش تر بودجه ساخت سریال حضرت موسی (ع) را 200 میلیارد تومان اعلام کرده بود. اما با گذشت چند روز از این اظهار نظر، جمال شورجه که از او به عنوان کارگردان این سریال یاد می شود، تخصیص هزینه 200 میلیارد تومانی برای ساخت مجموعه حضرت «موسی» را به شدت تکذیب کرد.

خبرگزاری میزان: سید احسان قاضی زاده هاشمی، نماینده و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، پیش تر بودجه ساخت سریال حضرت موسی (ع) را 200 میلیارد تومان اعلام کرده بود. اما با گذشت چند روز از این اظهار نظر، جمال شورجه که از او به عنوان کارگردان این سریال یاد می شود، تخصیص هزینه 200 میلیارد تومانی برای ساخت مجموعه حضرت «موسی» را به شدت تکذیب کرد.

سینمای ایران, کارگردان ایرانی, سینمای ایران, بودجه میلیاردی حضرت موسی کذب

سینمای ایران, کارگردان ایرانی


فرج الله سلحشور پس از مجموعه «یوسف پیامبر» تلاش های بسیاری را برای ساخت سریال «موسی » انجام داد و حتی از مردم درخواست کرد که برای به سرانجام رسیدن این پروژه، صداوسیما را برای فراهم آوردن بودجه این سریال کمک کنند.

اما پس از درگذشت فرج الله سلحشور، از جمال شورجه به عنوان کارگردان سریال «موسی» نام برده شد. سریال «موسی» همچون «یوسف پیامبر» از مجموعه های الف ویژه تلویزیون به حساب می آید که صداوسیما برای ساخت آن می بایست هزینه های بسیار زیادی را متقبل شود.

سید احسان قاضی زاده هاشمی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، پیش تر میزان بودجه ای که برای ساخت سریال «موسی» در نظر گرفته شده است را نزدیک به 200 میلیارد تومان عنوان کرده بود.

حال با گذشت نزدیک به ده روز از اظهار نظر این عضو کمیسیون فرهنگی، جمال شورجه با تکذیب تخصیص بودجه 200 میلیارد تومانی برای ساخت پروژه موسی به ما گفت: «اینها همه شایعه است و من تمام این اخبار پیرامون مجموعه موسی(ع) را کذب محض می دانم.»

شورجه همچنین درباره مراحل ساخت این مجموعه تلویزیونی توضیح داد: «هنوز در خصوص تولید این مجموعه هیچ چیز مشخص نیست. ما همچنان در مراحل اولیه هستیم و صحبت های مالی انجام نشده، در ثانی از این پول ها هیچوقت به ما نمی دهند و من این اخبار را شدیداً تکذیب می کنم.»

کارگردان «وعده دیدار» درپایان در مورد انتشار خبر تخصیص بودجه 200 میلیارد تومانی برای ساخت سریال حضرت «موسی» واکنش تندی نشان داد و گفت: «این اخبار را کسانی منتشر می کنند که نمی خواهند این مجموعه ساخته شود. خیلی ها هستند که نمی خواهند «موسی (ع)» ساخته شود. از نظر من کسانی که این اکاذیب را ترویج می دهند بیگانگان هستند.»

بیان نکات تربیتی داستان حضرت موسی(ع) دَر مسجد الزهرا(س) رامشیر
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات