طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

فرهنگی و هنری«فروشنده» چهارمین فیلم پرفروش سینمای ایران
«فروشنده» ، اعتبار سینمای ایران در اسکار

اکران «فروشنده» اصغر فرهادی در حالی در سینماهای کشور ادامه دارد که فروش آن به مرز 12 میلیارد تومان رسیده است.

وب سایت فیلم نت نیوز: اکران «فروشنده» اصغر فرهادی در حالی در سینماهای کشور ادامه دارد که فروش آن به مرز 12 میلیارد تومان رسیده است.

سینمای ایران, فیلم فروشنده, سینمای ایران, فروشنده چهارمین پرفروش سینمای ایران

فیلم فروشنده, سینمای ایران

 پس از گذشت 42 از اکران «فروشنده» در سینماهای تهران و شهرستان ها،فروش این فیلم که به تازگی از «بارکد» مصطفی کیایی عبور کرده بود، توانسته فروش «ابد و یک روز» را هم پشت سر بگذارد و به چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران تبدیل شود.

با شروع اکران این فیلم از دهم شهریورماه، تازه ترین ساخته اصغر فرهادی مورد استقبال بسیار عمده مخاطبان قرار گرفت. «فروشنده» که در هفته های اول اکران خود با فروش بی سابقه ای مواجه شد، با نزدیک شدن به ایام تاسوعا و عاشورا، دچار افت مخاطب شد اما با پشت سر گذاشتن روزهای سوگواری حسینی و باز شدن سالن های سینما، مورد استقبال نسبی تماشاگران قرار گرفت و توانست فروش خود را به رقم 11 میلیارد و 920 میلیون تومان برساند.

فروش فیلم «ابد و یک روز» که همچنان اکران آن در برخی سالن ها کشور مثل پردیس کوروش و سینما آزادی آبادان به شکل محدود ادامه دارد، به نقل از دفتر پخش«فیلمیران» به 11 میلیارد و 600 میلیون تومان رسیده است.

با این اوصاف فیلم «فروشنده» که به چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران تبدیل شده است،برای رسیدن به عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما ایران، تنها سه فیلم «50 کیلو آلبالو»، «من سالوادور نیستم» و «محمد رسول الله» را پیش روی خود دارد.

پرفروش ترین هایِ نیمه اول دهه 90 سینمای ایران
facebook google telegram twitter whatsApp