طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تجهیز شبکه های دامپزشکی خراسان جنوبی، علیه بیماری آنفلوآنزای پرندگان
آزمایشگاه دامپزشکی خراسان جنوبی نیازمند تامین اعتبار

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور دامپزشکی استان گفت: به منظور آمادگی علیه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، شبکه های دامپزشکی به اقلام فنی تجهیز شدند

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور دامپزشکی خراسان جنوبی در مصاحبه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: هرساله با فرارسیدن فصل سرما در نقاط سرد سیر جهان، مهاجرت پرندگان وحشی به استان شروع می شود.
بیرجند خراسان جنوبی, تجهیز, بیماری آنفلوآنزا, تجهیز شبکه دامپزشکی خراسان جنوبی علیه بیماری آنفلوآنزای پرندگان

بیرجند خراسان جنوبی, تجهیز, بیماری آنفلوآنزا

دکتر محمد علی بخشی افزود: دامپزشکی در این فصول با هدف پیشگیری از احتمال شیوع بیماری خطرناک و مشترک بین انسان و طیور آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اقدامات بهداشتی و قرنطینه ای را تشدید می کند.

وی گفت : در این راستا اداره کل دامپزشکی،تجهیزات فنی به شبکه های دامپزشکی سراسر استان شامل وسایل معدوم سازی، ضد عفونی، شعله افکن، کپسول های موتور سم پاش مورد نیاز را به مراکز شهرستان ها ارسال کرده است. و co2

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه خطر بیماری برای جمعیت طیور صنعتی استان نیز وجود دارد، افزود:مرغداران استان باید رعایت مسائل بهداشتی قرنطینه ای را جدی بگیرند.

دکتر محمد علی بخشی اظهار کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی برای کلیه بهره برداران، ارائه برنامه های واکسیناسیون، تشدید نظارت بر عملکرد جوجه ریزی، تشدید نظارت بر عملکرد کشتارگاه ها و فرآوری کود مرغ قبل از انتقال و گرفتن مجوز حمل و نقل از جمله اقدامات انجام شده برای پیشگیری از این بیماری است.

افزایش بیماری های غیر واگیر در خراسان جنوبی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات