طاها پخش

تقلبی بودن 10 درصد شهد عسل های موجود در بازار اردبیل
بیش از 70 درصد کالای موجود در بازار قاچاق است

معاون غذا و داروی علوم پزشکی استان اردبیل گفت: تنها ۱۰ درصد از شهد عسل های موجود در بازار استان اردبیل تقلبی است و این میزان به نسبت استان های دیگر اندک است.

تقلبی, اردبیل, عسل, تقلبی بودن درصد شهد عسل موجود بازار اردبیل

تقلبی, اردبیل, عسل, بازار, شهد

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ سید حجت خلیل اللهی در جلسه بررسی نتایج بازرسی های به عمل آمده از حالت عسل اردبیل تصریح کرد: در مقایسه با حالت سایر استان ها که تا ۶۰ درصد از عسل های بازار آن ها تقلبی شناخته می شود، حالت بازار عسل اردبیل مطلوب است.

وی افزود: متأسفانه استفاده از موم های تقلبی در تولید عسل مشاهده می شود که البته این مشکل در استان اردبیل وجود ندارد و هیچ موم چینی تاکنون مشاهده نشده است.

معاون غذا و داروی علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه اسکلت عسل موم است و موم خارجی یک چهارم قیمت موم ایرانی است، گفت: در برخی مواقع از موم های غیراستاندارد در تولید عسل استفاده می شود.

خلیل اللهی با بیان اینکه این دسته از موم ها که در واقع نوعی پارافین معدنی است، منع مصرف دارد، افزود: حالت بازار عسل اردبیل به لحاظ موم های تقلبی جای نگرانی ندارد.

معاون غذا و داروی علوم پزشکی استان در ادامه با تأکید به اینکه زیاد عسل های تقلبی در عسل های بین راهی دیده می شود، متذکر شد: متأسفانه در جمع آوری این عسل فروشی ها با نقص جدی قوانین مواجه هستیم.

70 درصد لوازم التحریر موجود در بازار وارداتی است
facebook google telegram twitter whatsApp