طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

پرداخت 880 میلیارد ریال زکات در کشور
پرداخت بیش از 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان کشور

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور گفت: در نیمه نخست سال 880 میلیارد ریال زکات در کشور جمع آوری شده است.

پیش بینی, کمیته امداد, جمع آوری, پرداخت میلیارد ریال زکات کشور

پیش بینی, کمیته امداد, جمع آوری, زکات

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، نجفعلی انتظاری در نشست شورای زکات استان بوشهر، تصریح کرد: پیش بینی می شود این میزان تا پایان سال به سه هزار میلیارد ریال برسد.

وی ادامه داد: 60 درصد درآمدهای زکات برای حل مشکلات مالی نیازمندان و 40درصد آن برای اجرای طرح های عام المنفعه هزینه می شود.

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور با تاکید برضرورت فعالیت بیشتر برخی دستگاه های اجرایی عضو شورای زکات گفت: انتظار داریم دستگاه های اجرایی عضو شورای زکات که از نظر قانونی دارای قوام بالایی هستند حضور موثری دراین ارتباط داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان بوشهر نیز گفت: در نیمه نخست امسال 10 میلیارد ریال زکات در استان جمع آوری شده که بیشتر آن برای فقرزدایی و توانمندسازی مددجویان هزینه شده است.

احمد لطفی با اشاره به این که از درآمد زکات برای تهیه جهیزیه نوعروسان، تامین مسکن مددجویان، کمک های فرهنگی به دانش آموزان و دانشجویان و بهداشت و درمان استفاده می شود، افزود: تلاش می کنیم که از محل زکات برای ایجاد اشتغال هم استفاده شود.

وی ادامه داد: با مطالعات صورت گرفته در شهرستان های مختلف، امیدواریم بتوانیم تا صد میلیارد ریال زکات در استان بوشهر جمع آوری کنیم.

جمع آوری 3 هزار میلیارد ریال زکات کشور در سال جاری
facebook google telegram twitter whatsApp