طاها پخش

تبلیغ درکار
دیدنی و خواندنیابزارهای عجیب و غریبی در گذشته برای زیبایی
5 تلفن همراه عجیب از شرکت های بزرگ جهان | عکس های خاطراتی از گذشته

میل به زیباتر شدن و رفع نقایص ظاهری، تمایل بسیار قدرتمندی در همه انسانهاست و مسلما این احتیاج در طول سال ها و دهه ها باعث ابداع و اختراع روش های کارآمد و یا ناکارآمدی شده است.

وبسایت یک پزشک - علیرضا مجیدی: میل به زیباتر شدن و رفع نقایص ظاهری، تمایل بسیار قدرتمندی در همه انسانهاست و مسلما این احتیاج در طول سال ها و دهه ها باعث ابداع و اختراع روش های کارآمد و یا ناکارآمدی شده است. برخی از این روش های زیبایی، ماندگار شده اند ، به تدریج کامل تر شده و مبنای علمی بهتری پیدا کرده اند، اما بنیان برخی، از همان ابتدا بر شیادی و فریفتن عوام استوار بوده است. در عین حال همیشه پزشکان و مهندسان سعی می کرده اند از به روزترین مظاهر فناوری ، در ابزارهای خود استفاده کنند.

در اینجا مرور سریعی خواهیم داشت بر برخی از ابزارهای زیبایی عجیب و غریب

سال ۱۹۲۸- موخشک کن الکتریکی

تا سال های دهه ۱۹۵۰ فناوری موخشک کن ها به اندازه کافی پیشرفت نکرده بود و موخشک کن های دستی قابل اعتماد نبودند و حتی در مواردی استفاده از آنها خطرناک هم بود.

موخشک کنی که عکس آن را در اینجا می بینید توسط یک مخترع فرانسوی در سال ۱۸۹۰ اختراع شده بود و تا سی سال پس چندان پیشرفتی نکرده بود. تا سال های دهه ۱۹۷۰ استانداردهای ایمنی کاملی برای موخشک کن ها وضع نشده بود.

زیبایی, عجیب و غریب, گذشته, ابزارهای عجیب غریبی گذشته زیبایی

ابزار, عجیب و غریب, گذشته, زیبایی


سال ۱۹۶۶: مکعب های یخی صورتی

بر طبق اطلاعات آرشیو یک روزنامه، این وسیله توسط هنرپیشه های زن هالیوود استفاده می شد. ادعا می شد که این وسیله بدون نیاز به پاک کردن آرایش می تواند صورت می تواند به جوان سازی صورت کمک کند.

عجیب و غریب, ابزار, گذشته, ابزارهای عجیب غریبی گذشته زیباییسال ۱۹۳۵: دستگاهی برای موج دار کردن دائمی مو:

دهه ها قبل از آنکه از ترکیبات شیمیایی برای موجدار کردن مو استفاده شود از ایت دستگاه که Gallia تامیده می شد استفاده می کردند، البته پیش از آغاز استفاده ، مو را با مواد شیمیایی خاصی مرطوب می کردند.

زیبایی, عجیب و غریب, زیبایی, ابزارهای عجیب غریبی گذشته زیباییماسک صورت برای شنا در ساحل:

این ماسک ممکن است وحشتناک به نظر برسد، اما در دهه ۱۹۲۰ از آن برای محافظت در برابر نور خورشید استفاده می شد.

ابزار, عجیب و غریب, زیبایی, ابزارهای عجیب غریبی گذشته زیباییچال گونه ساز!

با بررسی آگهی این وسیله در سال ۱۹۳۶ متوجه می شویم که مخترع آن یک نیویورکی به نام ایزابلا گیلبرت بوده است.

عجیب و غریب, عجیب و غریب, گذشته, ابزارهای عجیب غریبی گذشته زیباییدستگاه اندازه گیر زیبایی!

درست به مانند یک کابوس است! اما هدف از اختراع این وسیله اندازه گیری دقیق و کامل ابعاد صورت برای شناسایی نقایص زیبایی و تناسب ها بود. سبعد می شد به بانوان توصیه های دقیق آرایشی کرد.

گذشته, زیبایی, ابزار, ابزارهای عجیب غریبی گذشته زیباییماسک خواب آلومینیومی

نمی دانم که باید خنده کنیم یا به حال نگون بختانی که با تصور زیباتر شدن از این ماسک استفاده می کردند ، بگرییم.

البته هدف اصلی اختراع این ماسک این بود که بازدم گرم را به سمت چشم ها هدایت کند تا خواب بتواند راحت تر کاربرش را فرابگیرد!

ابزار, زیبایی, ابزار, ابزارهای عجیب غریبی گذشته زیباییمحافظ صورت در برابر کولاک

کانادا کشور سردسیری است و در سال ۱۹۳۹ از این ماسک برای محافظت صورت بانوان در برابر کولاک و هوای بد توفان ها استفاده می شد.

عجیب و غریب, ابزار, گذشته, ابزارهای عجیب غریبی گذشته زیباییموخشک کنی که در سال ۱۹۴۶ برای حلقه دار کردن مو استفاده می شد:

زیبایی, عجیب و غریب, زیبایی, ابزارهای عجیب غریبی گذشته زیباییماسکی که در سال ۱۸۷۵ برای سفید و نرم و لطیف کردت پوست و زدودن لک و پیس های ناشی از پیری به کار گرفته می شد.

گذشته, ابزار, عجیب و غریب, ابزارهای عجیب غریبی گذشته زیبایی

اتفاق عجیب برای زن جوان درکلینیک زیبایی در شمال تهران
facebook google telegram twitter whatsApp