طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیحمایت 70 برنده جایزه نوبل از هیلاری
دو آمریکایی برنده جایزه نوبل اقتصاد شدند

تارنمای خبری هیل نقل از داد که 70 نفر از برندگان جایزه نوبل در نامه ای سرگشاده خطاب به مردم آمریکا پشتیبانی خود را از هیلاری کلینتون اعلام کردند.


انتخابات آمریکا

خبرگزاری ایرنا:  تارنمای خبری هیل نقل از داد که 70 نفر از برندگان جایزه نوبل در نامه ای سرگشاده خطاب به مردم آمریکا پشتیبانی خود را از هیلاری کلینتون اعلام کردند.

این تارنمای آمریکایی نوشت که برندگان جایزه نوبل نامزد دمکرات ها در انتخابات 18 آبان را شخصی دانستند که آزادی های آمریکا را حفظ و از امنیت ملی آن کشور محافظت کرده و مردم را در جهت آینده ای بهتر متحد می سازد.

این نخبگان جهانی در نامه خود ضمن اینکه اعلام کردند 'ضروری است هیلاری کلینتون رئیس جمهوری بعدی آمریکا انتخاب شود.'، بیماری های آلزایمر و سرطان، منابع جایگرین انرژی و تغییرات آب و هوایی را چالش های اساسی رئیس جمهوری بعدی آمریکا دانستند.

در بخش دیگری از این نامه، دانش و فن آوری برای آینده اقتصادی آمریکا ضروری و حمایت قاطع از آن لازم شمرده شد.

برندگان جایزه نوبل از دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه کلینتون نامی نبردند.

ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود همنوا با جمهوریخواهان تغییرات آب و هوایی را ساخته و پرداخته چینی ها دانسته و آن را رد کرده بود. وی همچنین وعده داده که سوخت ذغال سنگ پاک را به منابع انرژی آمریکا اضافه کرده و معادن ذغال سنگ را احیا نماید.

قرار است سومین و آخرین مناظره هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ها و دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016، بامداد پنج شنبه 29 مهر به وقت تهران در دانشگاه نوادا شهر لاس وگاس برگزار شود.

برنده جایزه نوبل امسال چه کسی خواهد بود؟
facebook google telegram twitter whatsApp