طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

فرهنگی و هنریویگو مورتنسن نخستین فیلم بلندش را می سازد
بازیگر «جایزه بزرگ» نخستین فیلم بلند سینمایی خود را می سازد

ویگو مورتنسن بازیگر نامزد اسکار که این روزها در یازدهمین جشنواره فیلم رم حضور دارد، در دیدار با هوادارانش از ساخت نخستین فیلم بلند خود در مقام کارگردان خبر داد.

وب سایت آی سینما: ویگو مورتنسن بازیگر نامزد اسکار که این روزها در یازدهمین جشنواره فیلم رم حضور دارد، در دیدار با هوادارانش از ساخت نخستین فیلم بلند خود در مقام کارگردان خبر داد. بازیگر سری فیلم های «ارباب حلقه ها» با تمجید از جشنواره رم به علت این که فاقد هیات داوری و صرفا در جهت بزرگداشت سینما است، یادآور شد شخصا نسبت به قضاوت در مورد ساخته دیگران احساس خوبی ندارد و به همین دلیل همیشه از قبول داوری در جشنواره های متفاوت گریزان است. 

سینمای هالیوود, سینمای جهان, بازیگران هالیوود, ویگو مورتنسن نخستین بلندش سازد

سینمای جهان, بازیگران هالیوود, سینمای هالیوود


به نقل از «هالیوود ریپورتر»، در جریان رویداد سینمایی «برخورد نزدیک» که دوشنبه شب گذشته برگزار شد، سیل هواداران مورتنسن برای دیدار با بازیگر محبوب شان در محل برگزاری جشنواره رم حاضر شدند.

برگزارکنندگان این رویداد در ادامه کلیپی از معروف ترین فیلم های بازیگر باسابقه – از صحنه نبرد «وعده های شرقی» (2007) گرفته تا شخصیت ویلچرنشین او در «راه کارلیتو» (1993) – را به نمایش گذاشتند که با تشویق بی امان هواداران این بازیگر همراه شد.

مورتنسن با توضیح این نکته که اعتقادی به داوری و قضاوت در مورد آثار دیگران ندارد یادآور شد دوری برگزارکنندگان جشنواره رم از ایجاد فضای رقابتی، این رویداد سینمایی را تبدیل به یک جشن سینمایی ساده کرده که قابل ستایش است.  بازیگر 57 ساله همچنین با مرور کارنامه سی ساله خود در عرصه بازیگری، درباره نکات ظریف هنرمند بودن بحث کرد.

 مورتنسن در طول سال ها فعالیت حرفه ای در دنیای سینما با شماری از بازیگرانی که بعدها وارد وادی کارگردانی شده اند همکاری کرده؛ از اد هریس در «آپالوسا» گرفته تا مت راس در «کاپیتان شگفت انگیز». بازیگر نامزد اسکار در ادامه صحبت های خود ابراز امیدواری کرد بتواند با به کارگیری بخش زیادی از آموخته های خود از سینماگران یاد شده، نخستین فیلم بلندش را در سال 2017 جلوی دوربین ببرد.

مورتنسن در بخشی از صحبت های خود گفت: «قرار بود امسال نخستین فیلم بلندم را کارگردانی کنم اما بی پول شدم. در واقع، بی پول نشدم اما کسی که قرار بود بودجه فیلم را تامین کند کنار کشید. هزینه چندانی نبود اما خودم آن قدری پول ندارم که بتوانم به تنهایی از عهده اش بربیایم.» او اضافه کرد: «با این حال، یک نفر پیدا شده که علاقمند به فیلمنامه ای مختلف است، در نتیجه امیدوارم بتوانم تا سال آینده فیلمبرداری کار را آغاز کنم.»

بازیگر آمریکایی با ستایش از هریس و راس، توضیح داد که چرا بازیگران می توانند تبدیل به کارگردان هایی بزرگ شوند: «اینها بازیگرانی هستند که نه تنها به فرآیند بازی خودشان خالصانه علاقه دارند، بلکه در مورد بازیگر مقابل شان نیز این نکته صدق می کند. اینها بازیگرانی هستند که درک می کنند اساس بازی خوب در واکنش درست نهفته است. همین نکته کمک شان می کند شخصیت هایی که بازی می کنند شبیه آدم های واقعی به نظر برسند.»

مورتنسن در پایان صحبت هایش نتیجه گرفت: «به گمانم کارگردان برای این که بتواند با بازیگرانش همکاری موثر داشته باشد باید قدری شبیه شعبده بازها باشد.»

یازدهمین جشنواره فیلم رم از 13 اکتبر (22 مهر) شروع به کار کرده است و تا 23 اکتبر (دوم آبان) ادامه دارد.

خداحافظی مدیری از تلویزیون / مهران مدیری نخستین فیلم بلندش را کلید می زند
facebook google telegram twitter whatsApp