طاها پخش

دانشگاه باید نیروی کارآفرین تعلیم دهد
استخدام ۲۲۵نیروی جدید در دانشگاه علوم پزشکی

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت:دانشگاه باید بتواند نیروی کارافرین تعلیم دهد تا زمینه توسعه جامعه افزایش یابد

باید نیروی, کارآفرین, دانشگاه, دانشگاه نیروی کارآفرین تعلیم

باید نیروی, کارآفرین, دانشگاه, تعلیم دهد

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان.، علیرضا بندانی در همایش استانی دانشگاه،صنعت و جامعه اظهار کرد:سیستان و بلوچستان پهناورترین استان کشور است که دارای پتانسیل های خوبی در زمینه ی تجارت و ترانزیت،ذخایر معدنی،انرژی های تجدیدپذیر،تنوع اقلیمی و منطقه آزاد تجاری است.

وی افزود:دانشگاه سیستان و بلوچستان دارای 15 هزار دانشجو در مقاطع دکترا،کارشناسی ارشد و کارشناسی دارد که پتانسیل عظیمی را برای توسعه استان به وجود آورده است.

وی ادامه داد: رویکرد دانشگاه فقط تمرکز بر تربیت نیروی انسانی بوده است ولی امروزه دانشگاه باید نقش اجتماعی خود را پررنگ کنند تا بتواند نیازهای توسعه ی جامعه را افزایش دهد.

وی تصریح کرد:سیستان و بلوچستان علاوه بر مزیت ، دارای چالش های اجتماعی،اقتصادی،آموزشی و محیطی است که با در نظر گرفتن این مزیت ها و چالش ها ،جایگاه خوبی در شاخص های توسعه نداشته است.

علیرضا بندانی با مطرح کردن سوالات همچون برای ارتقاء توسعه استان چه پیشنهاداتی می شود و چه باید کرد که بتوانیم از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در استان استفاده کرد؟ عنوان کرد:با تشکیل ستاد توسعه پایدار در استان و داشتن یک برنامه ی مناسب در این زمینه میتوان از پتانسیل های موجود در جامعه استفاده کرد.

وی در پایان گفت:این همایش ها باید به صورت ماهیانه و فصلی شکل بگیرد تا با هم اندیشی چالش ها و مزیت های استان مورد بررسی قرار بگیرد تا به راههای توسعه دست پیدا کرد.


دانشگاه ها باید به سمت تولید و کارآفرینی سوق یابند
facebook google telegram twitter whatsApp