طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

مجازیعکس های با کمک این متوجه می شوید راست مغز هستید یا چپ مغز؟!
شاید سر فوتبال دست به یقه شویم / جناب خان گرایش چپ و راست ندارد

تصاویری که به کمک آن به شناخت قابل توجهی از شخصیت تان خواهید رسید.

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،شخصیت ما در واقع تحت تاثیر میزان اثر متقابل نیمکره های مغز بر هم است. در افراد متفاوت این تاثیر مختلف است، چون بعضی نیمکره چپ مغزشان بهتر کار می کند و بعضی دیگر نیمکره راستشان و با توجه به همین موضوع توانایی های مختلفی شکل می گیرد.

نظر پروفسور کالج لندن درباره تفاوت های دو نیمکره مغز

مغز از وسط به دو نیمکره تقسیم شده است که هریک مجموعه نسبتا مجزایی از عملیات را انجام می دهند. پروفسور استفن ویلسون از دانشگاه کالج لندن می گوید: «نبود تقارن مغز برای کارکرد درست مغز ضروری است. این عدم تقارن به دو طرف مغز امکان می دهد که تخصصی شوند، ظرفیت پردازششان را افزایش دهند و از موقعیت هایی که باعث تعارض دو طرف مغز هنگام تلاش برای بر عهده گرفتن کنترل کاری می شود، بپرهیزند؛ اما از طرف دیگر برحسب اینکه کدام نیمکره مغزتان فعال تر باشد نوع توانمندی ها، علایق و رفتارهایتان مختلف است و می توانید کارهای خاصی را بهتر انجام دهید.»

نیمکره چپ مغز, راست مغز, شناخت شخصیت خود, کمک متوجه راست مغز چپ مغز!

نیمکره چپ مغز, راست مغز, شناخت شخصیت خود, چپ مغز, تقارن دو طرف مغزراست مغز هستید یا چپ مغز؟

معمولا افراد راست مغز با گرایش هایی به ادبیات، زبان، هنر، موسیقی و ... روزگار می گذرانند. این افراد رویاپردازهای درجه یک هستند، آن ها در هرکاری احساسات را دخیل می کنند. در طرف مقابل، افراد چپ مغز خیلی با احساسات میانه خوبی ندارند و برای مثال، آن ها با دیدن فیلم های احساسی خیلی تحت تاثیر قرار نمی گیرند. واضح است که این افراد منطقی تر فکر می کنند. با این حال اگر نمی دانید دقیقا راست مغز هستید یا چپ مغز، تصاویر مقابل برای دریافت این موضوع به شما کمک می کند.

یک نکته بسیار مهم

احتمال دارد بعد از خواندن این موارد متوجه شوید که شما مطلقا راست مغز یا مطلقا چپ مغز نیستید. توجه داشته باشید که این کاملا عادی است. به احتمال قوی و برای مثال اگر شما چپ مغز باشید و 80درصد قابلیت های چپ مغزها را داشته باشید باید20درصد قابلیت راست مغزها را هم داشته باشید.

منبع: سلامت نیوز

بازی های آموزشی هیچ کمکی به مغز نمی کنند
facebook google telegram twitter whatsApp