طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سهم هشت درصدی مراکز دولتی از ارائه خدمات دندانپزشکی
راه اندازی اولین مرکز خدمات دندانپزشکی دولتی دَر نوشهر

رییس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سهم هشت درصدی مراکز دولتی از ارائه خدمات دندانپزشکی خبر داد

کرمانشاه, مراکز, هشت, سهم درصدی مراکز دولتی ارائه خدمات دندانپزشکی

کرمانشاه, مراکز, هشت, درصد

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ حمید صمدزاده گفت: تنها در سال 1393 مردم شش هزار میلیارد تومان از جیب خود برای خدمات دندانپزشکی هزینه کردند که تلاش ما این است این رقم سال به سال کاهش یابد.

وی گفت: خوشبختانه با گذشت 18 ماه از اجرای طرح اتفاقات و تحولات خوبی در حوزه سلامت دهان و دندان اتفاق افتاد.

صمد زاده تصریح کرد: یکی از اهداف و اولویت های اصلی اجرای این طرح ترویج ترمیم، جرم گیری و پرکردن دندان به جای کشیدن آن است.

رییس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: تا پیش از این طرح به علت وجود پوشش بیمه ای برای کشیدن دندان و هزینه های بالای ترمیم و پرکردن، سیاست مراکز دهان و دندان به این سمت بود که مردم را به جای ترمیم و پرکردن دندان تشویق به کشیدن دندان کنند که خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و سیاست ها به سمت پرکردن و ترمیم دندان در حال پیشروی است.

وی افزود: از اهداف و اولویت های مهم دیگر این طرح بحث ارتقاء سلامت دهان و دندان در میان دانش آموزان است که برای ما از اولویت بالایی برخوردار است.

صمدزاده تصریح کرد: در حال حاضر هفت میلیون دانش آموز ابتدایی را در 60 هزار مدرسه کشور تحت پوشش این طرح داریم و برنامه هایی مانند استفاده از ترکیبات فلوراید جهت جلوگیری از پوسیدگی، فیشورسیلانت و نیز آموزش بهداشت دهان و داندان برای آنها انجام می شود که این اقدامات در سال جاری نیز با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.ارائه طرح پزشک خانواده در خدمات دندانپزشکی فارس
facebook google telegram twitter whatsApp