طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

دانستنی های علمی«Micius»، نخستین ماهواره غیرقابل هک جهان
عکس های چین نخستین ماهواره کوانتومی ضد هک جهان را به فضا پرتاب کرد

نخستین ماهواره کوانتومی جهان اکنون در حال گذراندن آزمون مداری است و آکادمی علوم چین(CAS) در روز ۱۲ اکتبر اعلام کرد بعد از نوامبر چند آزمون علمی اضافی نیز انجام خواهد

وب سایت کلیک: نخستین ماهواره کوانتومی جهان اکنون در حال گذراندن آزمون مداری است و آکادمی علوم چین(CAS) در روز ۱۲ اکتبر اعلام کرد بعد از نوامبر چند آزمون علمی اضافی نیز انجام خواهد داد.

ماهواره, ماهواره, فناوری فضایی, Micius نخستین ماهواره غیرقابل هک جهان

هک, فناوری فضایی, چین, ماهواره


این ماهواره با نام مستعار ” Micius” که یک آزمون کوانتومی در مقیاس فضا است(QUESS) در ماه آگوست در چین شروع به کار کرد.

QUESS سه ماموریت برای انجام دارد که شامل پرتاب به مدار، آزمون مداری و آزمون های علمی می شود. در حال حاضر QUESS وارد مرحله دوم شده و دو آزمون ـ پلتفرم ماهواره  و ظرفیت بارـ را پشت سر گذاشته است. پان جیانوی، دانشمند ارشد پروژه ماهواره می گوید "آزمون اتصالات زمینی ماهواره اکنون در حال انجام است.”

طبق نقل ازات، بسته ای باتری ماهواره، کاربردی هستند و نرخ موفقیت کنترل از راه دور آن به صد درصد رسیده و ماهواره با موفقیت در ایستگاه های زمینی ردیابی شده است.

پان گفت "ماهواره، سه نوع اتصال زمینی دارد که در مرکز ماموریت علمی QUESS مستقر هستند. ما در حال تنظیم پارامترها و جمع آوری داده ها برای تحقیقات آینده هستیم.”

ارتباطات کوانتومی از امنیت فوق العاده بالایی برخوردارند، زیرا فوتون های کوانتوم  را نه می توان جدا و نه می توان کپی کرد. بنابراین ایجاد رخنه، قطع کردن و نفوذ در آن غیرممکن است.

QUESS همان طور که برنامه ریزی شده است، فوتون های مرکب را به دو ایستگاه زمینی می فرستد که ۱۲۰۰ کیلومتر از هم فاصله دارند.

نخستین کلاس کوتاه ترین کاراته کار جهان فیلم
facebook google telegram twitter whatsApp