طاها پخش

افزایش 11.5 درصدی آموزش های مهارتی در کرمانشاه
کاهش 62 درصدی آمار جمعیت مددجویان کانون اصلاح و تربیت کرمانشاه

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه گفت: آموزش های مهارتی در استان در شش ماهه امسال رشد 11.5 درصدی داشته است.

درصدی, آموزش, کرمانشاه, درصدی آموزش مهارتی کرمانشاه

درصدی, آموزش, کرمانشاه, مهارتی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه داوود ناصری امید گفت: برای امسال تعهد آموزش حدود پنج میلیون نفر ساعت در مراکز دولتی و 3.5 میلیون نفر ساعت در مراکز خصوصی و آموزشگاه های آزاد در نظر گرفته شده که خوشبختانه تاکنون دو میلیون و 405 هزار نفر در بخش دولتی و یک میلیون و 650 هزار نفر در بخش خصوصی محقق شده است.

وی گفت : در شش ماهه نخست امسال شاهد رشد 11.5 درصدی آموزش های مهارتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.

ناصری امید در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون سنجش برای متقاضیان دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای گفت: سال گذشته در مجموع بیش از 45 هزار نفر در دو مرحله سنجش تئوری و عملی کمپانی کردند که با احتساب برگزاری دوره های عملی در مجموع حدود 101 هزار نفر در آزمون های سنجش کمپانی کردند که در نهایت 72 درصد این افراد در آزمون موفق شده و گواهینامه مهارت دریافت کردند.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه با بیان اینکه در شش ماهه نخست امسال نیز حدود 30 هزار نفر برای کمپانی در آزمون سنجش معرفی شده بودند، گفت: در نهایت 25 هزار نفر از این افراد در امتحان کمپانی کرده که نزدیک 17 هزار و500 نفر از این تعداد در آزمون کتبی قبول شده و نزدیک به 15 هزار نفر در مرحله نهایی آزمون پذیرفته شدند.

به گفته ناصری امید در شش ماهه نخست امسال حدود 60 درصد افرادی که در آزمون کمپانی کرده بودند پذیرفته شدند که این آمار در مدت مشابه سال گذشته حدود 50 درصد بوده است.

وی در ادامه تعداد مراکز ثابت دولتی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در استان کرمانشاه را 22 مرکز ثابت و سه مرکز آماده بهره برداری اعلام کرد و افزود: همچنین مجوز فعالیت 350 آموزشگاه آزاد صادر شده که حدود 250 آموزشگاه آن در حال حاضر مشغول فعالیت هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه مرحله کشوری هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت از دوم تا پنجم آبان ماه در استان البرز و در مرکز تربیت مربی کرج برگزار خواهد شد، گفت: این مسابقات همچنین مرحله انتخابی چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت نیز هست و برگزیدگان مسابقات کشوری بعد از گذراندن یک دوره آمادگی با برگزیدگان سال گذشته رقابت کرده و پذیرفته شدگان به مسابقات جهانی مهارت که سال 2017 در شهر ابوظبی برگزار خواهد شد، راه پیدا خواهند کرد.

ناصری امید افزود: تیم المپیاد استان کرمانشاه در 18 رشته و با 21 نفر رقابت کننده در این مسابقات کمپانی خواهند کرد که سه نفر از آنها خانم و 18 نفر آقا هستند.

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه با بیان اینکه سه تیم دو نفره در سه رشته آکواترونیک، مکاترونیک و طراحی فضای سبز از استان در مرحله کشوری مسابقات حضور خواهند داشت، گفت: بقیه رشته ها تک نفره هستند.

به گفته ناصری امید در مرحله استانی 144 نفر که منتخب مرحله شهرستانی بودند کمپانی کرده بودند.


افزایش 136 درصدی اوراق خودروهای فرسوده در کرمانشاه
facebook google telegram twitter whatsApp